ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kórejská republika a KĽDR sa nespoja, MS žien zorganizuje len jedna krajina
zdroj: TASR/AP

Kórejská republika a KĽDR sa nespoja, MS žien zorganizuje len jedna krajina

Kórejská republika bude na usporiadanie futbalových majstrovstiev sveta žien v roku 2023 kandidovať samostatne. Jej predstavitelia potvrdili, že podali prihlášku na Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) po tom, ako padol návrh spoločnej kandidatúry s KĽDR. Podľa agentúry Yonhap neprejavili futbaloví zástupcovia z KĽDR väčšiu snahu o spoluprácu.

FIFA oznámila, že do utorkového termínu dostala deväť prihlášok od záujemcov. Okrem Kórejskej republiky sú medzi nimi Brazília, JAR, Argentína, Austrália, Bolívia, Kolumbia, Japonsko a Nový Zéland. 

Myšlienka spoločného šampionátu na Kórejskom polostrove však ešte nie je celkom pasé. "Aj keď sme sa zaregistrovali samostatne, FIFA nám navrhla, aby sme pokračovali v diskusii s predstaviteľmi KĽDR," uviedol pre Yonhap jeden z funkcionárov Kórejskej futbalovej asociácie (KFA).   

Záujemcovia sa po splnení prvého termínu musia ešte formálne prihlásiť do kandidačného procesu do 4. októbra 2019. Rada FIFA oznámi organizátora MS žien o rok v marci. Najbližší šampionát žien sa uskutoční tento rok na prelome júna a júla vo Francúzsku.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

HOKEJ.sk