Žofčák prosí fanúšikov o pomoc, Michalovce burcujú na zápas roka
zdroj: youtube

Prekvapujúca remíza pod Dubňom (1:1) v prvom semifinálovom zápase národného pohára Slovnaft Cup naštartovala kabínu Michaloviec. Jediný zástupca východného Slovenska v elitnej spoločnosti sa môže dostať do finále, kde sa bude hrať proti Spartaku Trnava o miestenku v kvalifikácii Európskej ligy UEFA.

Zemplínčania naposledy zdolali šošonov pred viac ako rokom v domácom stretnutí 22. kola najvyššej súťaže, keď o najtesnejšom výsledku 1:0 rozhodol tri minúty pred koncom Carillo. Zápasu sa vtedy prizeralo menej ako šesťsto divákov a michalovská kabína verí, že sa zopakuje výsledok pred vyššou návštevou. Aj preto sa rozhodli hráči natočiť video, v ktorom sa ujal slova kapitán Igor Žofčák a pozval všetkých fanúšikov futbalu z michalovského okolia, aby prišli podporiť Zemplín v boji o historickú účasť vo finále.

Michalovce zatiaľ v tejto sezóne nedokázali Žilinu zdolať, okrem remízy v pohári (1:1) s ňou remizovali raz aj v lige (2:2) a dvakrát prehrali (0:1 doma, 0:4 vonku). V prvom semifinálovom súboji otváral skóre Grič v 38. minúte po prihrávke Žofčáka, konečný stav o polhodinu neskôr stanovil Mihalík. Odveta sa odohrá v stredu 17. apríla o 17.00 hod. na štadióne MFK Zemplín Michalovce, lístky sú k dispozícii na webe Predpredaj.sk.