ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Favorit musí na Zemplíne dobehnúť, čo doma nezvládol
zdroj: TASR

Favorit musí na Zemplíne dobehnúť, čo doma nezvládol

V utorok a v stredu 16., resp. 17. apríla sú na programe semifinálové odvety jubilejného 50. ročníka futbalového Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2018/2019. Po súboji Trnavy so Senicou sa teraz pokúsia využiť domáce prostredie Michalovce v súboji proti Žiline po remíze 1:1 spod Dubňa.

Žilina a Michalovce sa v priebehu niekoľkých týždňov v lige aj v pohári stretnú až štyrikrát. Prvý zápas 16. marca v lige "šošoni" zvládli excelentne a vyhrali 4:0. Potom ale doma remizovali v prvom semifinále SP 1:1, keď zareagovali na gól súpera. Po stredajšej pohárovej odvete uzavrú súboje s MFK 27. apríla v lige opäť na Zemplíne. "Výsledok 1:1 je pred odvetou dobrý, vonku sme schopní streliť viac gólov. Máme silu na to, aby sme odvetu v Michalovciach zvládli a určite pôjdeme do nej s tým, že chceme vyhrať a hrať finále," povedal minulý týždeň asistent trénera MŠK Tibor Golian.

"Chceli sme si vybudovať pred odvetou takú pozíciu, aby sme mali šancu pomýšľať nad postupom do finále a takú pozíciu teraz máme. Doma budeme chcieť vyhrať, aby sme splnili tento cieľ. Škoda situácie, z ktorej sme inkasovali, uvidíme, či nás to bude mrzieť. Odvetu môže ovplyvniť aj to, že sa nebude hrať na umelej tráve ako v Žiline, ale na prírodnej," uviedol tréner MFK Anton Šoltis. Žilina v "generálke" na odvetu v lige prehrala doma so Slovanom 0:3 a umožnila mu majstrovské oslavy. Michalovce prehrali v Ružomberku 0:1.

Zápasy semifinále sa hrajú na dva zápasy. O postupujúcom družstve v stretnutiach semifinále SP rozhoduje: 1. vyšší počet bodov získaných z oboch stretnutí, 2. lepší gólový rozdiel z oboch stretnutí, 3. vyšší počet dosiahnutých gólov na ihrisku súpera, 4. kopy na bránu zo značky pokutového kopu v zmysle PF (nepredlžuje sa). Finále sa bude hrať 1. mája na štadióne v Nitre.

Odvety semifinále Slovnaft Cupu 2018/2019

streda 17. apríla:
17.00 MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina (Smolák, T. Somoláni, D. Hrčka)
/prvý zápas: 1:1/

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

HOKEJ.sk