ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sme najlepší na Slovensku, na rade je Európa, zhodujú sa balkánski ťahúni Slovana
zdroj: TASR

Sme najlepší na Slovensku, na rade je Európa, zhodujú sa balkánski ťahúni Slovana

Spolu nastrieľali takmer polovicu gólov Slovana v doterajšom priebehu sezóny a výrazne sa pričinili o to, že „belasí“ sa už šesť kôl pred koncom radujú zo zisku ligového titulu. Legionárska cesta sa vedeniu klubu po dlhom čase vyplatila. Veľkú rolu pri čerstvom úspechu najslávnejšieho slovenského celku zohrali kanonier Andraž Šporar, krídelník Aleksandar Čavrić i stredopoliar Marin Ljubičić.

Slovanisti už pred víkendovým 4. kolom nadstavbovej časti vedeli, že ak v nedeľu v Žiline zabodujú naplno, v predstihu získajú deviaty ligový titul v ére samostatnosti. Hoci sa nahlas uvažovalo, či si oslavy nenechajú na domáci štadión, špekulácie už v prvom polčase vyvrátil dvojgólový Moha. Definitívnu bodku za úspešným stretnutím dal Ljubičić.

„Všetci sme išli do zápasu naplno, vedeli sme, že môžeme získať titul. Žilina proti nám hrala otvorenú partiu, dali sme tri góly. Ukázali sme, že máme ohromný potenciál a kvalitu. Je to niečo špeciálne, Slovan oslavuje sté výročie klubu tým najlepším možným spôsobom. Z týždňa na týždeň sme sa zlepšovali a dnes sme dokázali, že sme praví majstri,“ sypal zo seba krídelník Aleksandar Čavrić, ktorý získal premiérový titul na seniorskej úrovni. Rovnaký úspech prvýkrát zaknihoval i o šesť rokov starší Marin Ljubičić„Sme šťastní, šesť kôl pred koncom sezóny sme získali titul, ukázali sme kvalitný futbal a zaslúžene sme vyhrali. Prišiel som do Slovana, aby som získal svoj prvý titul v kariére. Vyšlo to. Ďakujem spoluhráčom, trénerom, vedeniu. Lepšie sa to zrežírovať nedalo. Klub oslavuje sté výročie, náš majiteľ oslavuje dnes narodeniny. Všetko do seba ideálne zapadlo.“

Ani definitívne spečatenie titulu nie je pre Slovan vrcholom, hráči sa napriek splneniu jedného z cieľov unisono zhodujú, že sezóna sa neskončila. „Urobíme všetko pre to, aby sme sezónu ukončili bez prehry. Máme na to veľkú šancu, bol by to bonus k titulu,“ netají Čavrić. Rovnaký cieľ má i kanonier Andraž Šporar, ktorý však okrem toho ešte stále naháňa bradatý strelecký rekord 29-gólového Róberta Semeníka. Na jeho vyrovnanie mu chýba ešte osem presných zásahov. „Nie je jednoduché udržať si tak dlhú sériu bez prehry. Slovan dlho nebol majster, už bol najvyšší čas zmeniť to. Titul máme, no ideme ďalej. Táto sezóna je špeciálna a ja verím, že bude ešte špeciálnejšia. Mám o desať gólov viac než druhý Moha, ak mi začne trošku prihrávať, tak to bude dobré,“ zasmial sa rodák z Ľubľany, ktorý si v nedeľu netradične vymenil úlohy so svojim ofenzívnym parťákom, ktorému nabíjal na jeho presné zásahy do siete do Dominika Holeca.

Očakávania od Slovana boli pred štartom sezóny enormné, a hoci sa zverenci trénera Ševelu rozbiehali o čosi pomalšie, postupne sa dostali do správnej prevádzkovej teploty. Kabína si však uvedomuje, že fortunaligový titul je len čiastkovým úspechom. „Ukázali sme, že sme najlepší na Slovensku, teraz to však musíme dokázať aj v Európe,“ burcuje Šporar. Zvyšných šesť zápasov aktuálnej sezóny tak pre „belasých“ už bude do istej miery i prípravou na letné boje v pohárovej Európe. „Príprava na Európu začína už dnes. Nemáme čas príliš oslavovať. Musíme byť naďalej koncentrovaní na každý zápas a ďalej vyhrávať,“ varuje Čavrić. Príchuť Európskej ligy na vlastnej koži už okúsil Marin Ljubičić, podobné pocity chce zažiť i v Slovane. „Zahral som si v pohárovej Európe s Hajdukom Split, rád by som si to zopakoval so Slovanom. Skupinová fáza je pre nás obrovskou motiváciou. V pohároch nebudeme hrať iba za seba, ale za celé Slovensko. Vieme, čo sa od Slovana očakáva,“ doplnil dobre stavaný defenzívny záložník, ktorý je na Slovensku už piaty rok. 

Na to, aby bol Slovan v Európe úspešný, bude nesmierne dôležité udržať káder pokope a doplniť ho ešte o ďalších kvalitných hráčov. Podmienky v klube sa presťahovaním na nové Tehelné pole ešte zlepšili, čoho dôkazom je fakt, že legionári nebažia po prestupe do väčšieho klubu. „V Slovane sa cítime dobre. Ak mám hovoriť sám za seba, rozhodne tu chcem zostať. Verím, že budeme pokračovať v tom, čo sme začali, a že si spolu zahráme v pohárovej Európe,“ uzavrel za všetkých trinásťnásobný slovinský reprezentant Andraž Šporar.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk