ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Real stanovil cenu za Balea. Stane sa tretí najdrahší v histórii?
zdroj: Gareth Bale. (tasr/ap)

Real stanovil cenu za Balea. Stane sa tretí najdrahší v histórii?

Do Realu Madrid prišiel v lete 2013 za rovných sto miliónov eur. Ako v dvadsiatich štyroch rokoch najlepší útočný krídelník anglickej Premier League. A aj keď Gareth Bale španielskemu gigantovi pomohol k štyrom triumfom v Lige majstrov, ústrednú rolu získavania úspechov nezohrával. Dirigentskú paličku nad ofenzívnych orchestrom „bieleho baletu“ neprebral ani po odchode virtuóza Cristiana Ronalda. A tak, po šiestich rokoch boja so zraneniami a kritikou nenasýtených fanúšikov Realu, klub v lete opustí ako nechcený hráč. Prezident Florentino Pérez napriek tomu nastavil potenciálnym záujemcom vysoké odstupné za služby 29-ročného waleského krídelníka.

Španielsky AS už v pondelok informoval o schôdzke generálneho riaditeľa Realu Madrid Josého Angela Sáncheza s agentmi Balea Jonathanom Barnettom a Luisom Alonsom. Sánchez na stretnutí oznámil zástupcom, že Bale nefiguruje v dlhodobých plánoch klubu. AS informuje, že hráč bude mať právo výberu z ponúk, ktoré prídu v porovnateľnej cenovej relácii. Real Madrid si totiž podľa AS váži služby, ktoré v Španielsku odviedol.

Rovnaký zdroj vo štvrtok informoval, že klub bude v lete žiadať za Balea odstupné vo výške 130 miliónov eur. To je o 30 miliónov viac než čiastka, za ktorú prišiel z londýnskeho Tottenhamu. Pokiaľ by niekto vyhovel požiadavke Realu, Bale by sa stal po Neymarovi a Mbappém tretím najdrahším futbalistom histórie (sumy v rebríčkoch sa kvôli bonusom, klauzulám a doplatkom líšia, podľa niektorých stál viac ako 130 miliónov aj Coutinho). Hoci si kráľovský klub uvedomuje, že žiada vysokú čiastku, reaguje na dnešnú situáciu na prestupovom trhu. História pozná už sedem prestupov, ktoré zdolali stomiliónovú hranicu.

Väčší problém môžu byť platové požiadavky Balea. Na zranenia náchylný krídelník, ktorý väčšinu roka nie je v stopercentnej fyzickej kondícii, žiada ročne 19 miliónov eur v čistom. Bale v ostatných piatich sezónach v Reale Madrid až štyrikrát chýbal viac než desať ligových zápasov v ročníku. To ešte zužuje zoznam potenciálnych záujemcov. Španielsky gigant chce Balea využiť na výmenu za jeden zo svojich letných prestupových cieľov. Ten by mal vzísť z dvojice Christian Eriksen (Tottenham) a Paul Pogba (Manchester United). Real sa spolieha na fakt, že Bale mal v Anglicku úspechy a stále je o neho záujem.

Mnoho iných možností Walesanovi nezostáva. Jeho prehnaným platovým požiadavkám okrem Anglicka ochotne vyhovejú ešte napríklad v Číne. No to je už vec motivácie a vízie svojej budúcnosti, ktorú si musí zadefinovať hráč sám. Isté je, že Real sa opúšťa len veľmi ťažko, hoc Bale nemá - v záujme dobra pre seba i klub - momentálne na výber.

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk