ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ultras ako sa patrí! Má Ajax najlepších fanúšikov na svete?
zdroj: TASR/AP

Ultras ako sa patrí! Má Ajax najlepších fanúšikov na svete?

Aj keď mužstvo Ajaxu Amsterdam predviedlo v štvrťfinále Ligy majstrov proti Juventusu Turín fantastický výkon a uhralo veľmi dobrý výsledok do odvety (1:1), pozornosť sa po prvom zápase strhla aj na fanúšikov holandského tímu.

Ultras priaznivci amsterdamského klubu sa ukázali svetu už deň pred zápasom. V noci sa prikradli k hotelu, kde bývali hráči súpera vrátane hviezdneho Cristiana Ronalda a uprostred noci im pripravili poriadne veľký a hlučný ohňostroj. Portugalská hviezda síce počas zápasu napriek tomu vyzerala odpočato a na konci prvého polčasu otvárala skóre stretnutia, tento úsmevný a pomerne netradičný pokus o rozladenie protivníka zaujal svet.

Počas dňa boli ulice plné amsterdamských fanúšikov, od rána až do skončenia zápasu povzbudzovali svojich miláčikov a možno aj vďaka nim nakoniec Ajax uhral ďalší výborný výsledok v pohárovej Európe. V aktuálnej sezóne už dvakrát remizoval s nemeckým gigantom Bayernom Mníchov, v predchádzajúcom kole vyraďovacej časti zas dokázal prekvapujúco vyradiť úradujúceho šampióna Real Madrid. Svoju zásluhu majú na tom aj priaznivci, videá ich elektrizujúceho povzbudzovania obleteli už neraz internet. Pozrite sa ako to vyzeralo v Holandsku pred zápasom proti Juventusu.

Prácu mali aj policajné zložky...

Podľa niektorých komentárov na sociálnej sieti uvažujú či klub z Amsterdamu nemá možno aj najlepších fanúšikov na svete. Toto tvrdenie je však rozhodne veľmi subjektívne, preto necháme posúdenie na vás.

Najnovšie z klubu: Ajax Amsterdam

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk