Tréner Ružomberka Holoubek: Trápi nás produktivita. Je to dlhodobý problém
zdroj: Tréner MFK Ružomberok David Holoubek. (tasr)

Ružomberok vstúpil do fortunaligovej nadstavby remízami v Dunajskej Strede a so Žilinou. Sériu nerozhodných výsledkov natiahol na štyri, celkovo pred minulým víkendom remizoval v 24 zápasoch až jedenásťkrát! V sobotu ho v Nitre čakal najideálnejší súper na pretrhnutie šnúry a síce posledný tím skupiny o titul Sereď. Ružomberčania nováčika zdolali gólom Štefana Gereca 1:0, no tréner David Holoubek bol po stretnutí spokojný len so ziskom troch bodov.

Šancí na dominantné víťazstvo mali hostia požehnane. Vytvárali ich predovšetkým aktívni Gerec a Gál-Andrezly, rolu spaľovača tutoviek zohral Mustedanagič. Ružomberčanom vyšla najmä dvadsaťminútovka okolo polčasovej prestávky. Vyložené príležitosti nepremenili Takáč, Mustedanagič a svoj náznak nezavŕšil gólom už po zmene strán ani Gerec. Ten si však v 54. minúte napravil renomé po šikovnom prehodení lopty od Mustedanagiča.

„Hrali sme proti dobre organizovanému súperovi, ťažko sme sa presadzovali. Mali sme niekoľko šancí, bohužiaľ sme ich nepremenili. Gól sme dali tečovanou strelou,“ komentoval na pozápasovej tlačovke tréner Ružomberka David Holoubek odkazujúc na Michalíkov kľúčový teč Gerecovej strely. Kapitán Serede zmenil trajektóriu lopty do protipohybu brankára Nwolokora. „Keby tá strela nebola zrazená, tak v Seredi asi neskórujeme. V zápase sme mali viac šancí, vyhrali sme zaslúžene. Nie som však spokojný s produktivitou môjho tímu. Je to dlhodobý jav našej hry, trápi ma to a mrzí,“ dodal Holoubek.

Ofenzíva Ružomberčanov nefunguje už od októbra minulého roka. Tím v ostatných štrnástich ligových zápasoch len dvakrát strelil viac ako jeden gól. S deviatimi gólmi najlepší strelec mužstva Ismar Tandir skóroval od 6. októbra len raz. Ružomberku strelené góly chýbajú, jeho zápasy bývajú veľmi tesné. Nálepka remízového kráľa neprekvapuje, obavy panovali aj proti Seredi. „,Súper má kvalitne zvládnuté štandardky. Spravíme roh alebo faul, neubránime ich a bude z toho opäť remíza,´ toto nám behá po rozume. Snažíme sa to vypudiť a myslieť na víťazstvá. V Seredi som tieto obavy mal po nástupe Pankaričana, ktorý nás na krídle veľmi pokúšal,“ priznal v sobotu Holoubek.

Mužstvo českého kormidelníka momentálne okupuje štvrtú priečku, na Žilinu a Dunajskú Stredu stráca sedem bodov. V sobotu hostí piate Michalovce, Zemplínčania majú na konte o šesť bodov menej než „ruža“.