ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hviezdil v reprezentácii, dnes hrá len ak mladí nemôžu
zdroj: MŠK Žilina

Hviezdil v reprezentácii, dnes hrá len ak mladí nemôžu

Mať v tíme člena seniorskej reprezentácie, hoc aj niekdajšieho, je pre väčšinu klubov slovenskej Fortuna ligy tajným snom. Napriek tomu sa Viktor Pečovský pozerá na zápasy najvyššej súťaže už prevažne len z lavičky náhradníkov.

Po zranení zo septembra 2016, kedy mu zlomil nohu Tihomir Kostadinov (vtedy ešte hráč ViOn-u), sa dlhodobo nedokázal vrátiť na ihriská. V máji 2017 nastúpil na jedenásť minút v Michalovciach a opäť pauzoval až do konca kalendárneho roka. V jarnej časti minulej sezóny patril do základu Žiliny, od začiatku tej aktuálnej ale už dostávajú prednosť Diaz či Fazlagič. V septembri len ako striedajúci hráč vyrovnal a následne prekonal rekord v počte štartov v našej súťaži. „Po tom všetkom, čím som si prešiel pri zranení nohy, sa cítim fyzicky dobre a verím, že zdravíčko mi dovolí ešte zopár zápasov odohrať,“ hovoril na jeseň po prekonaní rekordu.

Od 9. kola si však pripísal v jesennej časti len štyri štarty, na jar mal pred duelom v Dunajskej Strede na konte tri. Z toho raz nastúpil na štyri minúty, raz na sedem. „Filozofia klubu je daná. Sú to mladší, perspektívnejší chlapci a ja som rád, ak im môžem aspoň občas nejako pomôcť. Neberiem to tragicky, uvedomujem si, že mám svoj vek a to človek nezastaví. Pamätám si, že keď som bol v ich veku, tiež som tých starších vytláčal zo zostavy,“ povedal pre ProFutbal.sk po zápase s Dunajskou Stredou Viktor Pečovský. Ten odohral prvý raz od 6. októbra celých deväťdesiat minút, práve kvôli zranenému Fazlagičovi a vykartovanému Diazovi.

„Stále sa cítim dobre, nie je to ani o zranení, ani o kondícii. Práveže som zdravý a po všetkých patáliách, ktorými som si posledné roky prešiel, je práve tento fakt pre mňa dôležitý,reagoval na margo svojej slabšej minutáže bývalý reprezentant Slovenska. Jeho kvalitu a skúsenosti bolo v zápase cítiť, umne režíroval a upokojoval hru, kľúčové prihrávky mali presnosť i razanciu. Okrem ľahkosti, akou hral, by človek nepovedal, že v máji oslávi 36. narodeniny. „Zápas som si užíval. Hral som v Dunajskej Strede po prvýkrát. Postavili pekný štadión, vládne tu skvelá atmosféra. Vtedy ide všetko ostatné bokom a hráč sa môže plne sústrediť len na futbal.“

Dunajská Streda - Žilina (Ronan, Pečovský)
O jediný gól zápasu sa postaral Ronan, jeho strelu si tečoval do brány stopér Králik. (foto: fcdac.sk)

Nakoniec ani jeho prítomnosť Žilinčanom nepomohla bodovať a DAC už má za chrbtom v tabuľke len o skóre. „Myslím si, že hoc máme mladé mužstvo, zároveň disponujeme dostatočnými skúsenosťami, aby sme sa z toho otriasli. Mali sme na viac ako sme uhrali, preto to mrzí,“ reagoval smerom k zápasu. Ten Žilina prehrala 0:1. „Nevyužijeme šance, nemôžeme bodovať. Dvakrát sme išli sami na brankára, nepremenili sme penaltu, ani ďalšie veľké šance. Určite na tom má zásluhu aj brankár, dobre zmenšil Škvarkovi strelecký uhol. Ale nič sa nedeje, ideme ďalej.“

Žilinčania sú naďalej druhí, na prvenstvo majú len veľmi teoretickú šancu. Favoritmi sú aj v národnom pohári Slovnaft Cup, hoci cez týždeň v prvom semifinálovom stretnutí iba remizovali v domácom zápase s Michalovcami. „Nebolo badať, že by sme mali nahustenejší program ako súper, fyzicky sme vyzerali slušne, všetko bolo po tomto smere v poriadku,“ reagoval. „Máme dosť zápasov pred sebou a máme svoje ciele, za ktorými si ideme. Najbližšie nás čaká doma Slovan, čo je výzva. Vyhodnotíme si, kde sme spravili chyby a kde môžeme byť lepší a pozeráme sa len dopredu,“ zakončil Pečovský, ktorého skúsenosti by proti Slovanu mohli platiť. Uvidíme či mu tréner Kentoš dá priestor pred ďalšími mladými talentami.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk