ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Košická Lokomotíva naďalej zbrojí, lovila na Ukrajine
zdroj: fclokomotiva.sk

Košická Lokomotíva naďalej zbrojí, lovila na Ukrajine

Ani počas rozbehnutej jarnej časti II. ligy nechcú predstavitelia košickej Lokomotívy nechať nič na náhodu. Tradičný klub tvrdo bojuje o záchranu v celoštátnej súťaži a dopomôcť mu k nej majú aj nové posily. Po dvojici defenzívnych hráčov Peter Kavka - Jesse Edge prišiel najnovšie do metropoly východu talentovaný ukrajinský krídelník Vadim Jančak.

Len dvadsaťročný rodák z mesta Simbir neďaleko poľských hraníc bol v aktuálnej sezóne členom prvoligového ukrajinského tímu FK Ľvov, za ktorý odohral päť zápasov. Hoci zmenu dresu neplánoval, ponuka z Lokomotívy ho zaujala. „Potešil ma záujem košického klubu. Zvážil som všetky za a proti a rozhodol som sa ponuku prijať. Verím, že sa mi podarí prebojovať sa do zostavy, a že svojimi výkonmi Loky pomôžem k víťazstvám. Cieľ je jasný, chceme sa zachrániť v druhej lige. Dúfam, že aj ja prispejem k záchrane, nerád by som sklamal vedenie a skvelých fanúšikov, ktorých som videl v akcii v domácom zápase proti Popradu,“ nechala sa počuť najčerstvejšia akvizícia modro-bielych. 

Talentovaný mladík si v ostatných mesiacoch odkrútil debut v národnom tíme do 20 a 21 rokov, za ktorý dokonca v novembri skóroval. Strelecky sa presadil pri remíze 3:3 s Gruzínskom. Aj keď Jančak s mužstvom trénuje už dva týždne, do súťažného zápasu ešte nezasiahol. O slovenskej lige veľa informácií načerpať nestihol, no na novú výzvu sa teší. „Slovenské súťaže som príliš nesledoval, samozrejme, poznám niekoľko tradičných klubov i známych reprezentantov, veď len nedávno hrali Slováci proti Ukrajine. V Lokomotíve sa mi páči, tréningy sú zaujímavé, v kabíne je dobrá atmosféra, spoluhráči ma bez problémov prijali medzi seba. Už sa neviem dočkať prvého zápasu,“ dodal pre klubový web 172 centimetrov vysoký krídelník, ktorý netají, že je veľkým obdivovateľom portugalskej superhviezdy Cristiana Ronalda.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk