ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VIDEO: Ako vyzerá anglická tiki-taka?
zdroj: TASR/AP

VIDEO: Ako vyzerá anglická tiki-taka?

Taki-taka pozná celý futbalový svet ako prevratný herný štýl, založený na čo najdlhšom kontrolovaní lopty pomocou krátkych prihrávok, kedy sa hráči snažia rýchlymi posunmi lopty ovládnuť priestor. Zviditeľnila ho najmä Barcelona, ktorá ním dobyla európsku klubovú scénu a na medzinárodných šampionátoch týmto štýlom následne dominovalo Španielsko.

Štýl, ktorý výborne sedí v španielskej La lige, má svoju obdobu aj v podľa mnohých najlepšej lige sveta. Ako vyzerá tiki-taka verzia anglickej Premier League ukázali v približne polminútovom úseku hráči Leicestru a Newcastleu vo vzájomnom zápase zo septembra 2018. Úsek hry, ktorý vyvoláva úsmev na tvárach, odvtedy brázdi internetom.

Súboj si priamo pamätá aj slovenský reprezentant Martin Dúbravka, ktorý odchytal celý zápas za Newcastle. V tridsiatej minúte ho však prekonal Jamie Vardy z pokutového kopu a krátko po tejto ukážke stanovil na konečných 0:2 Harry Maguire. Oba celky si zmerajú sily znovu už v piatok 12. apríla v najbližšom kole anglickej súťaže.

Najnovšie z klubu: Newcastle

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk