zdroj: slavia.cz

Už vo štvrtok 11. apríla privíta pražská Slavia v rámci úvodného zápasu štvrťfinále Európskej ligy londýnsku Chelsea. „Zošívaní“ sa na atraktívny duel proti poprednému anglickému klubu naladili tým najlepším možným spôsobom. Líder českej Fortuna ligy zdolal posledný tím súťaže Duklu v malom pražskom derby vysoko 5:1.

Slavia rozhodla o osude duelu už za úvodných 22 minút, keď sa postupne presadili Masopust, Stoch a Hušbauer, ktorému nabíjal Stoch. Slovenský reprezentant tak zaznamenal gól a asistenciu a s dvanástimi presnými zásahmi je tretím najlepším strelcom súťaže. Jeden gól mu chýba na druhého Jeana-Davida Beauguela z Plzne, jasným lídrom medzi strelcami je 23-ročný Rus Nikolaj Komličenko z Mladej Boleslavi. Skazu Dukly, za ktorú odohral 80. minút ďalší Slovák Ján Ďurica, dokonali v druhom polčase svojim druhým gólom Hušbauer a Souček. Za domácich aspoň kozmeticky upravil skóre Doudera.

Vychutnajte si gól Miňa Stocha...

zdroj: isport.cz

Slavia si na čele tabuľky udržala pohodlný sedembodový náskok pred Viktoriou Plzeň. V nedeľu 14. apríla hostí v atraktívnom pražskom derby tretiu Spartu, no dnes sa už myšlienky zverencov trénera Trpišovského upierajú jedine na štvrtkový duel s Chelsea.

„S Chelsea to bude úplne iný zápas než proti Dukle. Bude to iná súťaž, v ktorej nemáme čo stratiť. Do takýchto zápasov môžeme ísť s čistou hlavou. Uvidíme, čo si na nás súper pripraví,“ povedal pre klubový web Lukáš Masopust, ktorého mrzí, že tri sektory na slávistickom štadióne budú kvôli trestu od UEFA zavreté: „Bohužiaľ, je to škoda hlavne pre ľudí, ktorí si to mohli užiť. Musíme to zvládnuť, verím, že atmosféra bude napriek tomu dobrá.“