ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VIDEO: Gól roka v Česku strelil Miroslav Stoch!
zdroj: slavia.cz

VIDEO: Gól roka v Česku strelil Miroslav Stoch!

Slovenský krídelník Miroslav Stoch nedokáže streliť škaredý gól. Takmer všetky presné zásahy šikovného ofenzívneho stredopoliara možno automaticky zaradiť do hitparády o najkrajší gól roka. A tak nečudo, že rodák z Nitry ovládol túto anketu, keď strelil najkrajší gól roka 2018 v Českej republike.

Stoch strelil najkrajší gól uplynulého roka v októbrovom víťaznom zápase proti Dukle Praha (4:1). "Nejakým spôsobom sa ku mne lopta odrazila pred šestnástkou súpera. Najprv som to mal na pravú nohu, ale bol predo mnou protihráč. Keďže som si myslel, že pôjde do sklzu, tak som si loptu prehodil na ľavačku a trafil som to ideálne," popísal pre klubový web svoj pamätný zásah 29-ročný krídelník, ktorý sa v ostatných mesiacoch blysol viacerými podobnými zásahmi. Problém mu nerobí zakončenie oboma nohami. "Úplne vyrovnané ich nemám. Pravá noha je moja silnejšia, ale občas sa mi podarí dobre využiť aj tú ľavú. Strely z väčšej vzdialenosti trénujem už roky. Raz sa to zlomilo a začalo mi to tam padať. Odvtedy sa týmto strelám venujem ešte viac. Asi je v tom aj trochu šťastia, no držím sa pravidla, že pokiaľ nevystrelím, tak nemôžem skórovať. Snažím sa o streľbu vždy, keď je to možné. Verím, že v tom budem pokračovať a bude sa mi dariť strieľať góly. Hlavne také, ktoré budú pomáhať tímu," uzavrel 58-násobný slovenský reprezentant.

zdroj: isport.cz

Slavia ovládla anketu o Gól roka, hneď za Stochom sa totiž umiestnil jeho spoluhráč Josef Hušbauer, ktorý predviedol skvelé sólo v zápase proti Karvinej. Pre "zošívaných" je to už tretie prvenstvo v tejto ankete za ostatné roky. V roku 2015 v nej triumfoval Milan Škoda, v roku 2017 zasa Josef Hušbauer, no a za rok 2018 vyhral Miroslav Stoch, ktorý v roku 2012 ešte v drese Fenerbahce strelil najkrajší gól na celom svete.

zdroj: youtube.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk