ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rozhodnuté! Slavia musí proti Chelsea uzavrieť tri sektory
zdroj: TASR/AP

Rozhodnuté! Slavia musí proti Chelsea uzavrieť tri sektory

Minulý štvrtok dostala pražská Slavia trest od UEFA za neprístojnosti fanúšikov počas februárového zápasu pro Genku. Smolou pre český klub je, že UEFA mu nariadila zavrieť najexponovanejšie sektory na tribúne sever už v ďalšom pohárovom stretnutí, a to proti anglickej Chelsea. Kluby navyše musí zaplatiť mastnú pokutu vo výške 32-tisíc eur.

Okamžite po udelení trestu sa vedenie Slavie rozhodlo oficiálne požiadať UEFA o odklad trestu. „To znamená, že ak nám UEFA vyjde v ústrety, tak nám trest zostane, no odpykáme si ho v niektorom z ďalších zápasov v európskych pohároch. Ak nám UEFA nevyjde v ústrety, bude trest platiť už na zápas s Chelsea,“ priblížil pre klubový web generálny sekretár Slavie Jiří Vrba, s tým, že "zošívaní" nepožiadali o úplné zrušenie trestu, len o jeho odklad.

Slavia už medzičasom vypredala štadión na úvodný zápas štvrťfinále Európskej ligy proti Chelsea. „V prípade, že UEFA nevyhovie našej žiadosti o odloženie trestu, budú všetci fanúšikovia včas informovaní, klub im bude vracať peniaze. Veríme však, že vzhľadom k výnimočnej situácii, keď Sinobo Stadium očakáva veľký sviatok futbalu a najväčší zápas za posledných desať rokov, UEFA našej žiadosti vyhovie. Aj kvôli tomu, že štadión bol vypredaný ešte pred vydaním trestu a klub nemohol akokoľvek predpovedať takýto disciplinárny trest,“ nechal sa ešte v utorok počuť Vrba.

Slavia Praha
Slavia bude mať v zápase proti Chelsea uzavreté tri najexponovanejšie sektory (foto: TASR/AP)

UEFA však na okolnosti nebrala ohľad a vo štvrtok definitívne rozhodla. Na pohárový zápas s Chelsea sa nedostane približne 2-tisíc fanúšikov, ktorí si už zakúpili vstupenky. UEFA totiž nevyhovela žiadosti Slavie o odklad trestu za výtržnosti fanúšikov. Ako prvý o tom informoval šéf klubu Jaroslav Tvrdík na svojom oficiálnom účte na Twitteri: „UEFA nevyhovela žiadosti SK Slavia na odklad trestu. Na zápas s Chelsea budú uzatvorené sektory 106, 107 a 108 (cca 2000 sedadiel). Súčasťou trestou je aj povinnosť stornovať vstupenky. Klub vydá organizačné pokyny k tomu, ako postupovať pri vrátení peňazí.“

Atraktívny zápas medzi Slaviou a Chelsea je na programe na budúci štvrtok 11. apríla, odveta na Stamford Bridge sa uskutoční o týždeň neskôr 18. apríla. Pre Slaviu to nie je prvý trest v tejto sezóne. Od UEFA dostala pokutu 1,7 milióna českých korún za skandovanie "UEFA mafia" po neúspešnom predkole Ligy majstrov s Dynamom Kyjev. Za výtržnosti v Kodani v zápase skupinovej fázy EL dostal klub sankciu približne 520-tisíc korún a jeho fanúšikom zakázali vycestovať na nasledujúci duel v Bordeaux.

foto: "Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk