ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kauza (ne)vyplatenia peňazí za prestup Salu pokračuje, Cardiff chce rokovať
zdroj: TASR

Kauza (ne)vyplatenia peňazí za prestup Salu pokračuje, Cardiff chce rokovať

Zástupcovia Cardiffu City sa chcú stretnúť s predstaviteľmi francúzskeho klubu FC Nantes a dohodnúť sa v kauze týkajúcej sa (ne)vyplatenia prestupovej čiastky za tragicky zosnulého argentínskeho útočníka Emiliana Salu.

Waleský účastník Premier League je povinný zaplatiť Nantes celkovú sumu 17 miliónov eur v splátkach, prvú vo výške šesť miliónov eur. Oba kluby však už dlhší čas nevedia nájsť spoločnú reč, keďže Cardiff považuje dohodu za neplatnú a francúzskej strane odmieta čiastku uhradiť.

Prípad sa dostal až na stôl Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), ktorá dala obom klubom ultimátum do 15. apríla, aby podali vysvetlenie a poskytli všetky dôkazové materiály. "Vedenie Cardiffu City požiadalo FC Nantes o stretnutie. Zatiaľ sme nedostali žiadnu odpoveď," uvádza sa v stanovisku Cardiffu City.

Sala prestúpil do Cardiffu v zimnom prestupovom termíne. V jeho drese si však nikdy nezahral, keďže 21. januára 2019 zahynul počas letu do waleského klubu, ktorý ho oficiálne angažoval len dva dni pred tragédiou.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nantes

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk