ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ladislav Molnár skončil na lavičke treťoligistu, dôvodom zlé výsledky
zdroj: Jozef Bedej

Ladislav Molnár skončil na lavičke treťoligistu, dôvodom zlé výsledky

Uznávaný trénerský odborník Ladislav Molnár má na konte ďalšiu neúspešnú misiu v Šali. Klub z tretej najvyššej súťaže na Slovensku viedol už necelú sezónu 2014/15. Na lavičku zasadol znovu na začiatku aktuálnej sezóny, po štyroch jarných kolách a troch prehrách však jeho pôsobenie skončilo.

Vysoké šalianske ambície ostanú po zlom štarte do jarnej časti zrejme nenaplnené, za ostatných šesť zápasov, vrátane posledných dvoch kôl jesene, získali futbalisti miestneho Slovana len chudobné štyri body. Z druhého miesta tabuľky sa prepadli na šieste. Zatiaľ čo po trinástom kole strácali na prvenstvo jeden bod, dnes sa prepadol až na rozdiel deväť bodov od lídra z Púchova. Vedenie klubu sa situáciu rozhodlo riešiť personálnymi zmenami, v mužstve skončil manažér A-mužstva Roland Szöcs a hlavný tréner Ladislav Molnár.

Rozhodnutie prišlo po sobotňajšej prehre v Kalnej nad Hronom (1:0 pre domáci tím). „Vedenie futbalového klubu Slovan Duslo Šala sa rozhodlo ukončiť spoluprácu s Ladislavom Molnárom. Mužstvo v pozícii trénera dočasne povedie doterajší asistent Marián Ďatko. Vedenie klubu pristúpilo k tomuto kroku po vzájomnej dohode s pánom Molnárom, pretože výsledky a hra na ihrisku na začiatku rozbehnutej jarnej časti súťaže nezodpovedajú predstavám, ktoré sme mali po jesennej časti. Dúfame, že táto zmena pomôže mužstvu v prekonaní krízy a v zabojovaní o prvú priečku tabuľky,“ uvádza sa vo vyhlásení prezidenta klubu Mariána Krištofa.

Päťdesiatosemročný kormidelník nenadviazal na dobré obdobie z jesene 2014, kedy zimoval so Šaľou na treťom mieste v II. lige skupiny Západ, jeho tím bol dokonca vtedy ešte v tabuľke nad dnes fortunaligovou Nitrou. „Áno, po výsledkovej kríze prišlo k vzájomnej dohode, že naša spolupráca sa končí, pretože aktuálne výsledky nezodpovedajú predstavám, ktoré sme si pred začiatkom sezóny dali. Na jeseň sa nám ich darilo napĺňať. Žiaľ, na jar sme to nevedeli zopakovať, zlý štart bol výsledkom určitých okolností. Určite budem sledovať, či v nasledujúcich týždňoch príde k výsledkovému zlepšeniu,“ povedal stručne pre MY Noviny k svojmu koncu Ladislav Molnár.

Šaľa po vypadnutí druhej najvyššej súťaži bojuje o návrat v tretej lige už tretiu sezónu. Zaujímavosťou je, že za ostatných päť ročníkov ani raz neprežil tréner na lavičke celý ročník. V sezóne 2014/15 po zmenách vo vedení klubu nahradil práve Molnára Libor Fašiang, nasledujúci ročník začal na lavičke Peter Gergely, počas jari 2016 ho nahradil Pavol Bartoš a mužstvo vypadlo z druhej ligy. Ten začal aj ďalší ročník v tretej lige, v októbri ho ale už nahradil Oskar Lancz a v máji 2017 ho vymenil Milan Mrllák. Ten bol pri kormidle až do konca kalendárneho roka, v januári však prišiel Peter Zelenský. Od začiatku aktuálnej sezóny bol pri kormidle Ladislav Molnár, začiatkom apríla ho dočasne nahradil Marián Ďatko.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Slovan Duslo Šaľa

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Západ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

HOKEJ.sk