ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Michalovce urobili v Žiline dôležitý krok k pohárovému finále: Ešte sme len v polovici
zdroj: MŠK Žilina

Michalovce urobili v Žiline dôležitý krok k pohárovému finále: Ešte sme len v polovici

Michalovce na pôde Žiliny buď pohoria, alebo uspejú, pričom za úspech sa v ich prípade považuje aj remíza. V tejto sezóne sa situácia vyvinula tak, že "šošoni" majú so Zemplínčanmi dočinenia až šesťkrát. K dvom súbojom základnej časti a dvom v nadstavbovej, pribudli aj duely semifinále Slovnaft Cup-u. Po štyroch stretnutiach sa síce ani raz netešili z výhry Michalovce, ale v troch zo štyroch prípadov narobili súperovi poriadne problémy.

Už prvý zápas na jeseň, v ktorom boli Michalovce doma lepšie, ale prehrali jediným gólom z úvodu zápasu, naznačil, že to Žilina nebude mať proti zverencom Antona Šoltisa v sezóne jednoduché. Jesenná remíza 2:2 pod Dubňom, pri ktorej „šošoni“ viedli 2:0 a súper vyrovnal v nadstavenom čase, to potvrdila, ale Zemplínčania Žilinu prehrou 0:4 na jej pôde v prvom kole nadstavby akoby uspali s tým, že jej to aj v pohári pôjde ľahko.

Vyzretý pohárový výkon hostí

Anton Šoltis však ukázal, že svoj tím vie na súpera dobre pripraviť a vytiahnuť vhodnú taktiku na konkrétny zápas. V polovici marca ho síce jeho trénerský náprotivok Jaroslav Kentoš zaskočil zaujímavým rozostavením s tromi stopérmi a krajnými obrancami vysunutými až na pozíciu falošných krídel, lenže vtedy prehra o štyri góly až tak nemrzela. Michalovce totiž v nadstavbe nemusia, ale môžu. V pohárovom dvojzápase je však situácia iná, vtedy chcú uspieť obaja. Východniari v zápase dobrým výkonom ukázali, že aj oni túžia po postupe do finále minimálne rovnako, ako Žilina.

Jaroslav Kentoš
Jaroslav Kentoš (foto: MŠK Žilina)

Kentoš navyše tentoraz Šoltisa hrou na troch stopérov nezaskočil, podvedome ju on aj jeho zverenci čakali. Ani vpredu nebola Žilina od úvodu s tromi hráčmi, ale iba s duom Mihalík – Boženík, ktoré zozadu podporoval kapitán Škvarka. „Šošoni“ tentoraz neboli takí nebezpeční ako v marci, navyše ich hra nebola optimálna, hrali veľmi do šírky, veľa chybovali a inkasovali ako prví. Rozostavenie aj aktivitu v druhom polčase síce zmenili, ale prinieslo to iba jeden vyrovnávajúci gól a Zemplínčania tak mohli po zápase odchádzať domov s cenou remízou do odvety. 

„Zápas bol spočiatku opatrný z oboch strán, bolo cítiť nervozitu na kopačkách a prichádzali ľahké straty. Pre diváka to nebolo pohľadné predstavenie. My sme sa navyše sami dostávali pod tlak ľahkými stratami v prihrávkach, čo vyústilo až do inkasovaného gólu. Snažili sme sa niečo dobiehať, v druhom polčase sme už súpera zatvorili a mali sme aj viacero šancí. Ak by sme zlepšili finálnu prihrávku, alebo boli dôraznejší a agresívnejší v koncovke, mohli sme dať aj druhý gól,“ skonštatoval kapitán Žiliny Michal Škvarka.

Pokúsia sa vyhrať

Zbrane však pred odvetou jeho tím vôbec neskladá. „Je to 1:1 a máme pred sebou ešte odvetu. Určite pôjdeme do nej s cieľom vyhrať a postúpiť do finále. Súper môže byť síce po prvom zápase spokojnejší ako my, ale nič nie je stratené, ešte sme iba v polčase,“ dodal ofenzívny stredopoliar MŠK.

Jaroslav Mihalík radosť po góle
Jaroslav Mihalík verí, že pred odvetou je ešte všetko otvorené (foto: MŠK Žilina)

Autor jediného žilinského gólu, Jaroslav Mihalík, nebol s výsledkom spokojný. „Nie je pre nás dobrý. Mali sme vyhrať, mali sme na to dostatok šancí, ale hostia mali aj šťastie. Gól, ktorý sme dostali, bol z kategórie šťastnejších. Michalovce dobre stáli v bloku, ktorý sme raz síce prekonali, ale hralo sa proti tomu ťažko. Pred odvetou je ale všetko otvorené. Ak strelíme gól, všetko sa môže zmeniť. Ideme do Michaloviec pokúsiť sa vyhrať a veríme, že sa nám to podarí,“ prezradil plán do odvety slovenský reprezentant.

Šťastný, ale jeho

Gól, ktorý strelili hostia v závere prvého dejstva, môže mať pre nich cenu zlata. Vsietil ho po centri kapitána Igora Žofčáka z priameho kopu stopér Jakub Grič. Spočiatku sa zdalo, že 22-ročný obranca loptu iba tečoval po obrannom zákroku domáceho Sluku, ale Grič celý moment objasnil: „Gól som dal ja, cítil som loptu na nohe. Dal som ho „pätičkou“ v momente ako som sa otáčal.“

Jakub Grič v zápase proti Žiline
Jakub Grič aj so šťastím poslal Zemplínčanov do vedenia (foto: MŠK Žilina)

Na rozdiel od domácich bol hráč Michaloviec s výsledkom po prvom zápase semifinále spokojný. „Myslím si, že po taktickej stránke sme odohrali slušný zápas. Cieľom bolo vychádzať z dobrej defenzívy do brejkov, čo sa nám darilo, dostávali sme sa do dobrých šancí. Jednu sme aj premenili, zo štandardky sme dali gól a splnili sme to, s čím sme do Žiliny prišli. Ešte je však iba polovica semifinále. V odvete sa všetko rozhodne,“ dodal Grič.

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk