ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VIDEO: Desať rokov od pražskej senzácie!
zdroj: TASR

VIDEO: Desať rokov od pražskej senzácie!

Slovenská reprezentácia odohrala v stredu 1. apríla 2009 proti Česku v poradí siedmy zápas po rozdelení bývalého Československa. Vo vtedašej AXA Arene v Prahe sa v kvalifikačnom zápase o účasť na MS 2010 v JAR dočkali Slováci pod vedením trénera Vladimíra Weissa zaslúženého víťazstva 2:1, o čom rozhodli presné zásahy Stanislava Šestáka v 22. min a Erika Jendrišeka v 83. min. Nevýrazným domácim "pomohol" vyrovnať po polhodine hry vlastným gólom stopér Martin Škrtel.

Bláznivý 1. apríl, Slováci zdolali Čechov. Stalo sa tak po takmer dvanástich rokoch. Nebola to jediná rozprávka v tejto kvalifikácii. Weissovi zverenci si napokon v konkurencii Severného Írska, Poľska, Česka, Slovinska a San Marína vybojovali postup na svetový šampionát 2010 v JAR. 

Zverencom trénera Vladimíra Weissa st. sa podarilo postúpiť na svetový šampionát v roku 2010 v JAR (foto: TASR)

„Vynechal som zo zostavy hráčov, ktorým defenzíva nevonia a myslím si, že som to trafil. Janko Ďurica dnes odohral na pozícii stopéra možno životný zápas, ale poďakovanie patrí všetkým, aj striedajúcemu Stochovi, ktorý čosi ukázal a je to rozhodne budúcnosť slovenského futbalu. Dnes je väčšia šanca na postup ako včera. Vyhrali sme zápas, na ktorý sa bude dlho spomínať. Musíme však zostať pri zemi, kvalifikácia pokračuje. Skvelí boli aj naši fanúšikovia. Aj vďaka nim Praha dnes patrila nám,“ neskrýval presne pred desiatimi rokmi obrovskú radosť tréner Vladimír Weiss st. 

Vychutnajte si pamätný triumf nad Českom s originálnym komentárom Marcela Merčiaka. Tiež máte zimomriavky na chrbte?!

zdroj: youtube.com

Foto: "Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk