ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Solskjaer trénerom Manchestru United do leta 2022!
zdroj: Ole Gunnar Solskjaer. (tasr/ap)

Solskjaer trénerom Manchestru United do leta 2022!

Manchester United vo štvrtok ráno oznámil, že doposiaľ dočasný tréner Ole Gunnar Solskjaer povedie klub v pozícii hlavného trénera najbližšie tri roky, teda do leta 2022.

Štyridsaťšesťročný nórsky kormidelník usadol na lavičku „červených diablov“ v polovici decembra po vyhadzove portugalského trénera Josého Mourinha. V devätnástich súťažných zápasoch priviedol United k štrnástim víťazstvám a dvom remízam. Tím v čase príchodu Solskjaera strácal na prvú štvorku anglickej Premier League jedenásť bodov. United sa už ocitli v TOP 4, momentálne strácajú na štvrtý Arsenal dva body, na dostrel je aj tretí Tottenham s troma bodmi k dobru. Solskjaer okrem ligového progresu doviedol United cez Paríž Saint-Germain do štvrťfinále Ligy majstrov. Solskjaer sa mal pôvodne na konci aktuálneho ročníka vrátiť do nórskeho Molde, kde trénoval pred príchodom na Old Trafford.

„Od prvého dňa po príchode do klubu som sa tu cítil ako doma. Bolo mi cťou byť hráčom Manchestru United a že som tu mohol odštartovať aj svoju trénerskú kariéru. Ostatných niekoľko mesiacov bolo fantastických, chcem sa poďakovať všetkým trénerom, hráčom a zamestnancom za doterajšiu prácu. Toto je práca, o ktorej som vždy sníval. Som vzrušený z príležitosti viesť Manchester United dlhodobo a verím v pokračovanie úspechov, ktoré si úžasní fanúšikovia klubu zaslúžia," povedal po podpise zmluvy pre klubový web Solskjaer. 

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk