ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na posledný tím príde plný dom, štadión vypredali viac ako týždeň pred zápasom
zdroj: facebook/MFK Karviná

Na posledný tím príde plný dom, štadión vypredali viac ako týždeň pred zápasom

Neodradil ich piatkový termín, ani zlé umiestnenie tímu v ligovej tabuľke. Posledný tím českej najvyššej súťaže MFK Karviná sa môže proti Baníku Ostrava tešiť na búrlivú atmosféru, domáci priaznivci vypredali všetky dostupné lístky.

Zatiaľčo Baník figuruje na 5. priečke, dva body za štvrtým Jabloncom a jedenásť za treťou Spartou Praha, Karviná spadla po poslednom kole už na posledné 16. miesto, v doterajších šiestich jarných kolách získala iba dva body. Katastrofálny úvod už stál miesto slovenského trénera Norberta Hrnčára, pred reprezentačnou prestávkou ho nahradil František Straka. V kádri sú slovenskí futbalisti Ján Krivák, Timotej Záhumenský, Martin Bukata, Michal Faško i Dávid Guba, ale aj bývalí hráči slovenskej ligy ako Bojan Letić z Bosny a Hercegoviny či Srbi Lazar Djordjevič a Milan Rundič.

Napriek tomu, že klub neprežíva ľahké obdobie a od 14. miesta, ktoré zaručuje záchranu, ho aktuálne delí až deväť bodov, fanúšikovia za ním stále stoja. Dokázali to i počas reprezentačnej prestávky, keď na najbližší domáci ligový duel v rýchlosti vypredali všetky vstupenky. Stánok s kapacitou necelých päťtisíc miest hlásil vypredané už vo štvrtok 21. marca, teda viac ako týždeň pred stretnutím a skôr, než sa vôbec lístky pre hostí dostali do predaja medzi priaznivcami Baníku.

Ostravčania žiadali pre tento duel, rovnako ako v minulej sezóne, všetky štyri sektory tribúny E (856 vstupeniek z celkovej kapacity 4833 miest), z dôvodu vysokého záujmu obchodných partnerov mu však organizátor tentoraz nemohol vyhovieť. Fanúšikovia z Ostravy tak dostali minimálny možný počet vstupeniek, teda päť percent z kapacity a 237 kusov. Ich distribúcia bude prebiehať výhradne v réžii fanklubu. Na tribúnach sa však napriek tomu očakáva veľké zastúpenie fanúšikov z Ostravy, ktorá je od Karvinej vzdialená len zhruba 25 kilometrov.

„Každoročne narastá počet držiteľov permanentiek, ktorí vyhľadávajú zaujímavé miesta na štadióne a teda niekoľko stoviek z nich drží permanentky práve v sektoroch E2 až E4. Pre aktuálnu sezónu navyše klub nadviazal spoluprácu s radou nových významných partnerov, ktorí majú zmluvne zjednanú distribúciu vstupeniek na vybrané zápasy,“ píše sa vo vyhlásení MFK Karviná. „Sme si istí, že fanúšikov hosťujúceho tímu uvidíme a najmä budeme počuť zo všetkých kútov nášho štadiónu. Fanúšikovia Baníku sú v hojnom počte medzi karviňákmi a ich podpora a fandenie sú naozaj skvelá vec. Je nám ľúto, že sme im nemohli vyhovieť v rovnakom rozsahu ako v minulej sezóne.“

Zápas 26. kola českej Fortuna ligy medzi Karvinou a Ostravou je na programe v piatok 29. marca o 18-tej hodine, v priamom prenose ho odvysiela Česká televízia na druhom kanáli.

Najnovšie z klubu: Karviná

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk