ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Najvyššie návštevy na Tehelnom poli, Spartak v top 10 až desaťkrát
zdroj: Róbert Fritz

Najvyššie návštevy na Tehelnom poli, Spartak v top 10 až desaťkrát

Štadión na Tehelnom poli držalo a stále drží rekord z pohľadu najvyššej návštevy v slovenskej najvyššej súťaži. Hovorí o tom infografika, ktorá bola zverejnená na oficiálnom konte Fortuna ligy na sociálnej sieti Facebook.

Dlhé roky sa na prvom mieste v rebríčku najvyšších návštev držalo novembrové tradičné derby medzi Slovanom a Trnavou zo sezóny 1996/97, belasí vtedy slávili víťazstvo 3:1 pred 22 354 divákmi. Toto číslo ale prekonalo posledné derby na novootvorenom Tehelnom poli, na ktoré si našlo cestu podľa oficiálnych čísiel 22 500 priaznivcov. Klub Spartak Trnava síce číslo napadol, podľa dobových článkov malo totiž do Trnavy v derby 8. apríla 1995 prísť až 24 850 divákov, oficiálne dáta ale evidujú o štyritisíc ľudí menej. „Na základe informácií z oficiálnych zápisov vedených v rámci systému Slofuz, ktorý zabezpečoval správu dát slovenských futbalových súťaží, bola návšteva na nedeľňajšom zápase rekordná,“ potvrdil vtedy pre ProFutbal.sk výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Spomínaný zápas z apríla 1995 v Trnave sa v rebríčku nachádza až na 4. mieste, predbehol ju aj duel medzi Košicami a Trnavou zo sezóny 1996/97, vtedy sa zišla na východnom Slovensku 22-tisícová návšteva. Všetky ostatné duely v najlepšej desiatke sa odohrali na Štadióne Antona Malatinského, raz proti Prešovu, trikrát proti Slovanu a Košiciam. Zaujímavosťou je, že logo Spartaka svieti pri všetkých desiatich zápasoch v danom rebríčku.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk