ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Organizátori EURO 2020 prekvapili výberom maskota, má ľudskú tvár
zdroj: twitter/EURO 2020

Organizátori EURO 2020 prekvapili výberom maskota, má ľudskú tvár

Maskot budúcoročných majstrovstiev Európy vo futbale bude chlapec menom Skilzzy. Svetu sa predstavil v Amsterdame pred kvalifikačným zápasom C-skupiny medzi Holandskom a Nemeckom (2:3).

Postavička chlapca bola inšpirovaná pouličným futbalom, respektíve freestyleom. V nedeľu na odhalení podoby maskota vystupovali na Štadióne Johana Cruyffa pred 55-tisícmi divákmi na tribúnach aj hviezdy futbalového freestyle 19-ročná Angličanka Liv Cookeová a majster sveta Tobias Becs z Nórska. Obaja sú ambasádori najbližšieho európskeho šampionátu.

„Či už sa hrá v parku alebo na najvyššej úrovni, či ide o futbal alebo freestyle, dôležité je predviesť s loptou na nohách to najlepšie,“ píše sa na webe Európskej futbalovej únie (UEFA).

EURO 2020 sa uskutoční v dňoch od 12. júna do 12. júla 2020 na dvanástich štadiónoch naprieč celým starým kontinentom. Pôjde v poradí o 16. šampionát, prvý sa uskutočnil presne pred šesťdesiatimi rokmi (EURO 1960 vo Francúzsku, Československo skončilo na treťom mieste). Turnaj sa bude odohrávať v susednom Maďarsku (Budapešť), ale aj v Nemecku (Mníchov), Holandsku (Amsterdam), Taliansku (Rím), Španielsku (Bilbao), Anglicku (Londýn), Škótsku (Glasgow), Írsku (Dublin), Dánsku (Kodaň), Rusku (Petrohrad), Rumunsku (Bukurešť) a Azerbajdžane (Baku).

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk