ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Burundi sa premiérovo predstaví na finálovom turnaji APN
zdroj: pulse.com.gh

Burundi sa premiérovo predstaví na finálovom turnaji APN

Kamerun, Burundi, Guinea-Bissau a Namíbia si v sobotňajších zápasoch kvalifikácie zabezpečili postup na finálový turnaj Afrického pohára národov, ktorý sa uskutoční v termíne 21. júna - 19. júla tohto roka v Egypte.

Kamerunu stačila v záverečnom kole B-skupiny na spečatenie postupu aj remíza s Komorami. Úradujúci majster Afriky však nenechal nič na náhodu a pred domácimi fanúšikmi zvíťazili hladko 3:0. V C-skupine remizovalo Burundi v priamom súboji o postup na domácej pôde s Gabonom 1:1. Nerozhodný výsledok posunul premiérovo na šampionát domácich futbalistov, ktorí po Madagaskare a Mauritánii doplnia menoslov nováčikov.

Napätie až do poslednej sekundy priniesli záverečné súboje v K-skupine. Mozambičania viedli na ihrisku Guiney-Bissau po góle Nelsona Divarassoneho z 89. minúty 2:1 a postup mali vo vrecku. Po priamom kope takmer z polovice ihriska sa však vo štvrtej minúte nadstaveného času lopta dostala až k Fredericovi Mendymu, ktorý ju bez problémov poslal do prázdnej brány - 2:2. Z postupu sa tak napokon tešili hráči Guiney-Bissau. O postupujúcom z druhého miesta rozhodli pri rovnosti bodov v neprospech Mozambiku horšie vzájomné zápasy s Namíbiou. Tá postúpila aj napriek prehre 1:4 na ihrisku Zambie.

Záverečný turnaj APN sa mal pôvodne uskutočniť v Kamerune, ktorému však Konfederácia afrického futbalu odobrala hostiteľské práva pre meškanie prípravných prác a bezpečnostné riziká. Náhradným dejiskom turnaja, ktorý bude mať po rozšírení až 24 účastníkov, sa stal Egypt.

Zoznam istých účastníkov APN (19/24):
Egypt (organizátor), Alžírsko, Pobrežie Slonoviny, Ghana, Guinea, Keňa, Madagaskar, Mali, Mauritánia, Maroko, Nigéria, Senegal, Tunisko, Uganda, Angola, Kamerun, Burundi, Guinea-Bissau, Namíbia

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk