ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Orávik, Andraščík a Kosa omilostení, pokuty pre Michalovce, Sereď a Trnavu
zdroj: Jozef Bedej

Orávik, Andraščík a Kosa omilostení, pokuty pre Michalovce, Sereď a Trnavu

V piatok vám už tradične prinášame najnovšie informácie a závery zo štvrtkového zasadnutia Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ). Disciplinárka sa i tentoraz, okrem iného, venovala udeľovaniu trestov, no tiež omilostila trojicu hráčov, ktorí mali pozastavenú činnosť z dôvodu účasti v korupčnej afére, ktorá otriasla slovenským futbalom.

Zaujímavou informáciou, ktorá sa objavila v dnes zverejnenej úradnej správe, je, že disciplinárka v prípade trojice futbalistov Peter Kosa, Vladimír Andraščík a Peter Orávik „berie na vedomie žiadosť hráča o zmenu DS uloženej U290 a podmienečne upúšťa od jej výkonu v jej zvyšku“, pričom určuje pre menovaných hráčov skúšobnú dobu - Andraščíkovi do 31. decembra 2019, Orávikovi do 30. júna 2020 a Kosovi do 31. decembra 2020. To znamená, že táto trojica sa môže opäť zapojiť do futbalového diania. 

Na pretrase bolo opäť i nervózne vyvrcholenie štvrťfinálového zápasu Slovnaft Cup-u medzi Michalovcami a Popradom. Disciplinárka zamietla žiadosť krajného beka Popradu Kamila Zekuciu o zmenu DS, no tiež udelila pokutu 1000 eur klubu MFK Zemplín Michalovce za nedostatočnú usporiadateľskú službu po stretnutí. 

Hráči Popradu sa po zápase v Michalovciach dožadovali vysvetlenia od rozhodcu Kamila Horvátha
Michalovce musia za nedostatočnú usporiadateľskú službu zaplatiť tisíc eur (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

Okrem Michaloviec musia do svojej klubovej kasy siahnuť za nedostatočnú usporiadateľskú službu počas stretnutia prvého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy proti Trnave aj v AS Trenčín (300 eur). Za použitie pyrotechniky počas stretnutia prvého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy proti Trenčínu a za hrubé násilné správanie divákov počas stretnutia 22. kola Fortuna ligy proti Seredi zaplatí klub FC Spartak Trnava spolu 1500 eur. Pokutu 500 eur zasa zaplatí klub ŠKF Sereď za nedostatočnú usporiadateľskú službu počas spomenutého stretnutia proti Trnave. 

Disciplinárka tiež potvrdila tresty pre hráčov, ktorí videli žlté či červené karty. Jeden zápas si kvôli vylúčeniu po dvoch žltých kartách nezahrajú Matej Madleňák (Ružomberok), Lukáš Pelegríni (FK Pohronie), Benson Anang (Žilina B). Taktiež trest na jedno stretnutie dostali aj hráči, ktorí v sezóne nazbierali už päť žltých kariet - Adam Morong (Sereď), Štefan Holiš (Poprad), Lukáš Migaľa (Banská Bystrica), resp. deväť žltých kariet - Ľubomír Michalík (Sereď).

Oddelenie riadenia súťaží schválilo zmenu termínov viacerých zápasov. V II. lige sa zápas Žilina B - Lokomotíva Košice odohrá 14. apríla o 19.00 h. Zmenili sa aj hracie dni a časy troch semifinálových zápasov Slovnaft Cup-u medzi Žilinou a Michalovcami (2. apríl o 17.00 h), Trnavou a Senicou (3. apríl o 18.00 h) a Senicou a Trnavou (16. apríl o 19.00 h).

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk