ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hráč zápasu Rusnák: Útok bez Nemca má výhody i nevýhody
zdroj: Rusnák: „Po prvom góle ma trafilo pivo, no zvlášť som sa ich fanúšikom nevenoval.“ (Jozef Bedej)

Hráč zápasu Rusnák: Útok bez Nemca má výhody i nevýhody

Väčšina útokov Slovenska proti Maďarsku išla po pravej strane. Najlepšieho muža na ihrisku Alberta Rusnáka tradične aktívne podporoval krajný obranca Peter Pekarík. Spoločne však tentoraz nehľadali centrami fyzického Adama Nemca, no kombináciu s technickým Ondrejom Dudom. Miestami to fungovalo veľmi dobre, no párkrát akoby urastený hrot ofenzívnym hráčom Slovenska v šestnástke chýbal.

Viac zodpovednosti pre mladých

„Má to svoje výhody aj nevýhody. Ondro nie je typický hrotový útočník, no v tejto sezóne dáva góly. Po prvom zásahu, keď Maďari otvorili hru, si vedel odskočiť do dobrých priestorov medzi obrancami a záložníkmi. Po góle sa nám hralo veľmi dobre,“ vravel po stretnutí autor gólu i asistencie Albert Rusnák a ku koncu Adama Nemca či príchodu novej krvi dodal: „Každý raz príde ku koncu svojej kariéry, pre mladších či nových hráčov je to signál, že musia prevziať viac zodpovednosti a ukázať kvalitu.“ Spolupráca Rusnáka s Pekaríkom fungovala proti Maďarsku lepšie než kooperácia Hancka s Makom, ktorému zápas nevyšiel. Rusnák potvrdil dobrú formu z klubu, ktorú si preniesol aj do novej sezóny MLS. V jej úvodných troch kolách dal oba góly amerického Realu Salt Lake. Vo štvrtok pridal potvrdzujúci aj v úvodnom zápase kvalifikácie na majstrovstvá Európy 2020.

zdroj: Zostrih stretnutia Slovensko - Maďarsko 2:0.

„Futbal mi chutil, najdôležitejšie je víťazstvo a dobrý vstup do kvalifikácie. Pred zápasom vo Walese sme sa potrebovali dostať do pohody. Dali sme dva góly, neinkasovali sme, vo všetkých smeroch sme splnili predstavy trénera,“ neskrýval spokojnosť Rusnák hrajúci na pravom krídle. Košický odchovanec rozobral oba gólové momenty, pri prvom centrom do šestnástky nehľadal cielene autora gólu Ondreja Dudu. „Dal som prudkú strieľanú prihrávku pred bránku. Boli tam viacerí hráči, naši i maďarskí, od ktoréhokoľvek by to šlo do siete,“ povedal Rusnák o kľúčovom momente: „Po prvom góle museli Maďari viac otvoriť hru. Mali sme viac priestoru na našu kombinačnú hru a dokázali sme sa presadiť.“

Všetci Briti hrajú rovnako

Druhý gól taktiež padol po spolupráci Rusnáka s Dudom, no role si vymenili. Duda poslal dlhý pas zo stredového kruhu na pravé krídlo, kde sa krásnou individuálnou akciou presadil bývalý mládežník Manchestru City. „Dostal som výbornú loptu za obranu od Ondreja, len dvaja hráči križovali. Bol som trochu z uhlu, aby som vystrelil pravou nohou, tak som si hodil loptu späť na ľavú a mieril som obrancovi pomedzi nohy,“ komentoval Rusnák. Maďari Slovákov podľa jeho slov ničím neprekvapili: „Hrali to, čo sme očakávali. Veľmi fyzicky, vyhrávali mnoho osobných a hlavičkových súbojov. To sme chceli minimalizovať a hrať po zemi. Do gólu to bolo ťažšie, no úvodný zásah otvoril hru.“

Albert Rusnák po strelenom góle. (Jozef Bedej)

Maďarskí fanúšikovia napriek niekoľkým provokáciám vytvárali skvelú atmosféru. Jeden z negatívnych okamihov pocítil aj Rusnák: „Po prvom góle ma trafilo pivo, no zvlášť som sa ich fanúšikom nevenoval.“ Slovensko prvú prekážku v podobe Maďarska zvládlo, no už v nedeľu nastúpi proti jednému z troch favoritov skupiny Walesu. „Myslím, že Wales sledoval náš zápas, budú vedieť o našich silných stránkach. Od zajtra si ich budeme pozerať my. Skúsime zistiť, kde majú slabiny a pokúsime sa to využiť. Všetky britské tímy hrajú rovnako, bude to fyzický futbal. Možno o niečo viac než dnes. Bude to aj ťažšie, keďže hráme vonku a očakávam dobrú atmosféru od waleských fanúšikov. Teším sa,“ dodal Albert Rusnák.

Kvalifikácia EURO 2020: Slovensko - Maďarsko (21. marec 2019) (35 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk