ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovensko po úvode na prvom mieste skupiny. Lobotka: Máme ťažkých súperov
zdroj: foto: Jozef Bedej

Slovensko po úvode na prvom mieste skupiny. Lobotka: Máme ťažkých súperov

„Musím skonštatovať, že Slovensko vyhralo zaslúžene. Ale s takou bezchybnou hrou, akú predviedli slovenskí stredopoliari, keď neprehrali ani jeden súboj a kontrolovali hru, sa to ani nemohlo skončiť inak,“ udelil kompliment slovenským sokolom tréner maďarskej reprezentácie Marco Rossi.

Aj keď to možno z tribún pôsobilo suverénne, Slováci mali s maďarským tímom plno roboty. Najviac problémov robil kapitán Ádám Szalai, útočník nemeckého Hoffenheimu vykartoval prakticky celú našu obranu. „Ten útočník bol veľmi silný a často padal na zem. Hoci to neboli fauly, rozhodca to pískal. Bolo zložité sa do toho dostať,“ analyzoval súpera slovenský záložník Stanislav Lobotka. „Náročné to bolo aj z pohľadu ich rozostavenia v strede poľa. My sme hrali na troch stredových hráčov, oni rotovali so štyrmi. O to ťažšie sa bránilo, ak išli štyria na nás troch. Najmä prvý polčas boli nepríjemní. My sme však do toho dali všetko a zaslúžene zvíťazili,“ dodal.

Stredopoliar Celty Vigo bol jeden z pätice hráčov, ktorí sa neobjavili v našej zostave v poslednom dueli Ligy národov. Miesto kvinteta Škrtel, Greguš, Bero, Stoch a Zreľák nastúpili Vavro, Kucka, Mak a Duda. Nové zloženie defenzívy bolo cítiť najmä v počiatočnej zbrklosti a pri prechode do útoku. Zo začiatku bolo trochu cítiť, že sme v tomto zložení veľa neodohrali. Časom však opadla tréma, naučili sme sa na seba hrať. Prišlo sebavedomie, šance i góly. Denis (Vavro) sa každou minútou udomácňoval viac a viac. Spolu s Hanckom to nemajú ľahké, na ich postoch hrali výborní futbalisti,“ poznamenal slovenský tvorca hry.

Vzhľadom na to, že Chorváti vyhrali v domácom stretnutí nad Azerbajdžanom len tesne (2:1), Slováci sa stali po prvom hracom dni skupiny vedúcim tímom kvalifikačnej skupiny E. Majú lepšie skóre, ale aj o jeden zápas viac ako Wales. Ten otvorí kvalifikáciu v nedeľu poobede, domácim súbojom proti nám. Toto je futbal. Je vidno, že sa vyrovnáva každým rokom, ak Azerbajdžan potrápil domácich Chorvátov, ktorí hrali ešte nedávno finále majstrovstiev sveta. Nemáme jednoduchú skupinu, musíme sa sústrediť na každý duel. Určite však je krásny pocit začať kvalifikáciu víťazne, najmä v takomto derby,“ zakončil Lobotka.

Kvalifikácia EURO 2020: Slovensko - Maďarsko (21. marec 2019) (35 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk