ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčín oslavuje storočnicu futbalu
zdroj:

Trenčín oslavuje storočnicu futbalu

Jedenástku storočnice tvorí silná trenčianska generácia 60. rokov

Nedeľný galavečer pri príležitosti 100. výročia futbalu v meste Trenčín a založenia futbalového klubu TTS Trenčín bol spomienkou na slávne časy silnej generácie v šesťdesiatych rokoch. Na pódiu Kultúrneho a metodického centra Ozbrojených síl SR sa zišla silná jedenástka storočnice, ktorú vyhlásili na základe ankety medzi Trenčanmi. Tibor Rihošek, Anton Pokorný, Štefan Hojsík, Miroslav Čemez, Vladimír Mojžiš, Dušan Bartovič (jediný chýbal na vyhlásení), Milan Navrátil, Milan Albrecht, Pavol Bencz, Vojtech Masný a Ľudovít Koiš. Počas vyhlásenia ich sprevádzala ďalšia legenda pre športových fanúšikov Karol Polák, ocenenia odovzdával Ján Popluhár a predseda Slovenského futbalového zväzu František Laurinec. Trénermi storočnice sa stali Karol Borhy a Jozef Jankech.

Na záver sa prezident klubu AS Trenčín Róbert Rybníček poďakoval prezidentke FK TTS SOS Márii Supekovej za výbornú organizáciu osláv a povedal, že najväčšie úspechy dosiahol trenčiansky futbal keď spojil svoje sily a Jednota reprezentovala v najvyššej československej súťaži. "Preto bude určite prínosom, ak sa naše cesty v neďalekej budúcnosti spoja pre dobro trenčianskeho futbalu," predostrel svoju víziu

Na rovnakom mieste sa za prítomnosti predsedu Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Františka Laurinca, bývalých aj súčasných trenčianskych futbalistov, funkcionárov a ďalších hostí uskutočnilo otvorenie výstavy 100 rokov futbalu v Trenčíne (1904 - 2004). Pásku slávnostne prestrihol zástupca primátora Trenčína Anton Boc.

"V júli 1904 pri návšteve arcikniežaťa Fridricha v Trenčíne odohrali dve vojenské jedenástky futbalový zápas, na jeseň vznikol futbalový klub TTE a svoje stanovy mal od januára 1905. Výstava teda mapuje storočnicu futbalu v Trenčíne, je na nej veľa fotografickej dokumentácie, nechýbajú trofeje, medaily, plakety, odznaky a dresy trenčianskych klubov," povedal pre agentúru SITA kurátor výstavy Jozef Korený.

"Na svoje si prídu aj filatelisti a zberatelia. Súčasťou výstavy je napríklad filatelistický exponát "MS vo futbale" zo zbierky dnes už nebohého Pavla Mažára. Počas nedele Pošta Trenčín 1 používala príležitostnú pečiatku k storočnici. Organizačný výbor osláv vydal korešpondenčné lístky so znakmi trenčianskych futbalových klubov. Výstava potrvá do 8. decembra a otvorená je denne od 8.00 do 18.00 h.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk