Na ženský futbal do Čiech prišlo skoro 7-tisíc ľudí, Slaviu to zaskočilo
zdroj: twitter/Jaroslav Tvrdík

Prestížny štvrťfinálový duel ženskej edície Ligy majstrov medzi Slaviou Praha a Bayernom Mníchov priniesol český divácky rekord z pohľadu diváckeho záujmu. Priamo v Edene zápas sledovalo 6822 divákov.

Návšteva, za akú by boli neraz vďačné aj prvoligové mužské tímy, mohla vidieť pohľadný futbal. Slavistky dokonca dokázali uhrať výbornú remízu s nemeckým gigantom Bayernom Mníchov (1:1). Do odvety teda zostáva všetko otvorené, obe družstvá majú možnosť postúpiť medzi najlepšiu štvorku klubov. V zápase nastúpila na záverečných desať minút aj slovenská stredopoliarka v službách Bayernu Dominika Škorvánková, ktorá v utorok dostala už po ôsmy raz cenu Futbalistka roka. Rovnako úspešný je medzi mužmi Marek Hamšík. Ocenenie prevzala jej mama.

Hrdinkou zápasu však bola iná Futbalistka roka - Češka Kateřina Svitková. Práve jej delovka zo 73. minúty znamenala vyrovnanie stavu a rozjasala štadión v Edene s bezmála siedmimi tisíckami zvedavcov na tribúnach. „Bol to môj doposiaľ najsilnejší zážitok, to už asi nikdy nič neprekoná. Toľko divákov som absolútne nečakala. Bolo neuveriteľné hrať pred takou kulisou. Nikdy na to nezabudnem, bola som dojatá,“ cituje klubový web kapitánku Svitkovú. Celé stretnutiev drese Slavie absolvovala aj slovenská stopérka Diana Bartovičová.

Fantastická návšteva ale zaskočila dokonca aj samotný klub. Pred vstupom na štadión sa vytvorili dlhé rady, fanúšikovia čakali dlhé minúty, kým sa dostali na svoje miesta. „Návšteva 6 – 8 000 divákov na ženský futbal v Českej republike, to je niečo neskutočné. Akokoľvek sme si to želali, klub to trochu zaskočilo. Ospravedlňujeme sa. V mene vedenia klubu a dievčat veľmi ďakujeme za úžasnú podporu,“ napísal na sociálnej sieti Twitter predseda predstavenstva Jaroslav Tvrdík.