ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pogba: Koniec Mourinha bola záležitosť výsledkov, nie vplyvu hráčov
zdroj: Paul Pogba. (goal.com)

Pogba: Koniec Mourinha bola záležitosť výsledkov, nie vplyvu hráčov

O ich spore sa hovorilo ešte skôr než začala debata o konci Josého Mourinha na lavičke Manchestru United. K predčasnému odchodu z funkcie prispel práve spor s hviezdnym stredopoliarom a v roku 2016 najdrahším futbalistom planéty Paulom Pogbom. Mourinho z Old Trafford v decembri odišiel a Pogba pod novým trénerom Solskjaerom okamžite pookrial.

Mourinho sa po konci v United viackrát sťažoval, že futbal sa za ostatných desať rokov zmenil. A to k horšiemu. Ponosoval sa, že hráči dnes majú väčšiu moc než tréneri či samotní zamestnávatelia. Pogba však odmieta, že by koniec Mourinha súvisel s maniermi či vzburou hráčov proti jeho osobe. „V čom spočívali spory s Mourinhom? Nevyhrávali sme. To je dôvod, prečo sa vedenie rozhodlo vymeniť trénera. Keď nepôjdeme do detailov, výsledky sú tou príčinou. Na výsledkoch záleží najviac. Keby sme víťazili a mali dobré výsledky, zostal by vo svojej funkcii. To je všetko,“ povedal so šibalským úsmevom Paul Pogba na stredajšej tlačovej konferencii francúzskeho národného tímu.

Kým v posledných mesiacoch Mourinha na lavičke bol Pogba evidentne nespokojný a dával to najavo vyhláseniami v médiách, momentálne si užíva hru pod trénerom Solskjaerom. Nórsky kormidelník je na lavičke United zatiaľ do konca aktuálnej sezóny, Francúz si želá, aby zotrval dlhšie: „Chceme, aby zostal. Mali sme doposiaľ skvelé výsledky, mám so Solskjaerom výborný vzťah. On má výborný vzťah s každým. Keď sú hráči šťastní, chce, aby im to vydržalo. Solskjaer si zaslúži dlhodobý kontrakt. O klube vie úplne všetko. Je veselý tréner, hráčom prinavrátil sebavedomie. Dáva nám to slobodu a radosť z futbalu, ktorú sme po predošlých výsledkoch stratili.“

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk