ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Cifranič požiadal o ukončenie spolupráce, Trenčín povedie Nemec Kohler
zdroj: astrencin.sk

Cifranič požiadal o ukončenie spolupráce, Trenčín povedie Nemec Kohler

Neuspokojivé výsledky a výkony Trenčína sa pokúsi zmeniť nový tréner. Doterajší kormidelník Vladimír Cifranič totiž na vlastnú žiadosť pri mužstve skončil, už uplynulé kolo z osobných dôvodov nesedel na lavičke. Aktuálne deviate mužstvo Fortuna ligy počas reprezentačnej prestávky prevzal nemecký kouč Matthias Kohler.

Štyridsaťštyriročný tréner Vladimír Cifranič prevzal tím po odchode Martina Ševelu do Slovana. Počas jesennej časti uplynulej sezóny tvoril duo s Romanom Marčokom, následne ako šéf realizačného tímu doviedol mužstvo cez úspešné play-off do kvalifikácie Európskej ligy. Od začiatku tohto ročníka pracoval v pozícii asistenta trénera Ricarda Moniza, ktorého ešte počas jesene nahradil. Od jesennej časti ale klub stráca svoju formu a bojuje o záchranu. „Už po stretnutí proti Zlatým Moravciam som ponúkol svoju abdikáciu, ktorú vedenie klubu neprijalo. Po zápase proti Trnave som opäť požiadal o uvoľnenie z pozície hlavného trénera,“ vysvetlil svoj krok Vladimír Cifranič pre web astrencin.sk a dodal: Mužstvo potrebuje impulz. Ten mu asi už neviem dať. Sám cítim, že nemám energiu, ktorá by dostala viac z nášho tímu. Preto som sa definitívne rozhodol skončiť. Som si vedomý svojej zodpovednosti.“

Odchodom Cifraniča sa na podobe realizačného tímu nič nemení. „V pozícii asistentov trénera budú naďalej pôsobiť Richard Slezák a Gideon van der Wee. Trénerom brankárov zostáva naďalej Tomáš Belic. Realizačný tím, ktorí sme zložili pred štartom jarnej časti, má aj po odchode trénera Cifraniča našu podporu,“ povedal generálny manažér Róbert Rybníček. Nový tréner Matthias Kohler má síce len 27 rokov, ale bohatú futbalovú minulosť. Pracoval pre Nemeckú futbalovú asociáciu, Ajax Kapské mesto, Ajax Amsterdam, Holandskú futbalovú asociáciu a Johana Cruijjfa. Študoval športovú ekonómiu, kondičnú prípravu, trénerstvo a športovú psychológiu.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk