ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Szczęsny o exspoluhráčoch z Arsenalu: Rosický šetril, Hleb si rád vypil, Wilshere prespal svadbu v kríkoch
zdroj: TASR/AP

Szczęsny o exspoluhráčoch z Arsenalu: Rosický šetril, Hleb si rád vypil, Wilshere prespal svadbu v kríkoch

Poľský brankár Wojciech Szczęsny strávil v severolondýnskom Arsenale dlhých jedenásť rokov. Do klubu prišiel už v roku 2006 ako šestnásťročný tínedžer z Legie Varšava. Dobre stavaný (195 cm) gólman hrával s množstvom hviezd svetového futbalu. Na viacerých exspoluhráčov teraz po rokoch vytiahol zaujímavé príbehy.

Vychutnajte si vtipné hlášky v súčasnosti už brankára Juventusu Turín na adresu Tomáša Rosického, Jacka Wilsherea, Robina van Persieho či Alexandra Hleba. Celé video v poľštine, v ktorom okrem hráčov Arsenalu hodnotí Szczęsny i ďalších bývalých či súčasných spoluhráčov, pripájame na záver článku.

Tomáš Rosický
Sledovať hru „malého Mozarta“ bolo potešením. Jeho pohyb na ihrisku bol impozantný. Myslím si, že je najbohatším futbalistom, ktorého poznám. Nikdy nemíňal peniaze. Po celú dobu, čo som bol v Arsenale, mal ten istý Mercedes. Navyše, chodil výhradne v oblečení od svojich sponzorov. Jediná vec, na ktorej nešetril, bola jeho gitara.

Aaron Ramsey
Nikdy nevnímal futbal ako taktickú hru. Je to chalan, ktorý naplno odbehá celých 90 minút. Nabehá toho viac, než ktokoľvek iný, s kým som hral v jednom tíme. Ani 13 kilometrov za zápas mu nerobí problém. Myslím si, že pre Juventus bude skvelou posilou.

Samir Nasri
Vždy si o sebe myslel, že je nejaký gangster. Každý mal v škole takého spolužiaka, ktorý mal silných a veľkých priateľov a myslel si, že je cool. 

Alexandr Hleb

Vo futbale mohol dosiahnuť omnoho viac. Má za sebou skvelú kariéru, no veľmi rád si vypil.

Thierry Henry

Najlepší hráč v histórii Arsenalu. Najlepší hráč v histórii Premier League. Bol veľmi náročný, zvlášť na mladé vychádzajúce hviezdičky. Chlapci vždy hovorili, že sa ho na tréningoch báli. Keď pokazili prihrávku, Thierry bol poriadne nahnevaný a dal to patrične najavo. Skvelý chlapík.

Jack Wilshere

Môj najlepší priateľ, spolu s Grzegorzom Krychowiakom. Na mojej svadbe sa tak opil, že sme ho dve hodiny hľadali. Zaspal v kríkoch. Mal vážne zranenie, ktoré sa nikdy stopercentne nevyliečilo. Na tie sa naväzovali ďalšie a ďalšie zranenia. Je to jeden z najväčších talentov, aké som kedy stretol. Práve kvôli zraneniam ale dnes hrá za West Ham a nie v niektorom z top európskych klubov.

zdroj: Instagram/wojciech.szczesny1

Robin van Persie
Odišiel do Manchestru United, kde získal titul, no následne skončil na lavičke a veľkú kariéru ukončil v Turecku. Mohol sa rozhodnúť inak a viac pomôcť Arsenalu. Je extrémne arogantný - občas.

Nicklas Bendtner

Jeden z najinteligentnejších hráčov, s ktorými som hral. Jeden deň ho vidíte upraveného, elegantného, vo forme. Zdá sa, že všetko je skvelé. Na druhý deň si otvoríte noviny a dočítate sa, že šoféroval pod vplyvom alkoholu. Je to chlap s dvomi osobnosťami. Najsebavedomejší futbalista, s akým som kedy hral.

Gervinho

Kto povedal, že je v top 40 hráčov, s ktorými som hral?! Pridajte ešte jednu 0…

Olivier Giroud

Najväčší fešák zo všetkých a on to dobre vie. Miluje sám seba, dokonca viac než Grzegorz Krychowiak. Hrebeň na bradu, olejčeky na hruď. Skvelý chlapík a veľmi podceňovaný futbalista.

zdroj: Instagram/wojciech.szczesny1

Bacary Sagna
Podľa môjho názoru bol Bac svojho času najlepším pravým bekom v Premier League. Ak sa nám nedarilo, stačilo mu poslať dlhú loptu do čiary. Trénovali sme to, zo 100 súbojov 98 vyhral.

Hector Bellerín

Heccy stále má čo robiť, aby sa zlepšil v defenzíve. Dnes hráva ako falošné krídlo, je veľmi ofenzívny. Jeho štýl je všeobecne tak trochu divný, má to po svojej mame. 

Mesut Özil

Sedemkrát je brilantný, dvakrát tragický. Nie je lenivý, ako zvyknú ľudia hovorievať. Výborný chlap. Nedokáže podávať v Premier League konzistentné výkony a ja naozaj neviem prečo. Má neuveriteľný prehľad a videnie hry. Neraz sledujem zápas v televízii a sám seba sa pýtam, ako to videl, keď ja som ten priestor na prihrávku nevidel ani na obrovskej obrazovke.

Lukas Podolski
Pamätám si, a to vám naozaj neklamem, keď Poldi na tréningu prišiel s loptou desať metrov pred bránu, rozhodol som sa nechytať. Len som si kryl hlavu. Prisahám, nechytal som, len som si dával pozor na hlavu. Je to naozaj vtipný chlapík, no napriek tomu veľmý pokojný a normálny človek.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Great to see Poldi last night!

Príspevok, ktorý zdieľa Wojciech Szczesny (@wojciech.szczesny1),

zdroj: Instagram/wojciech.szczesny1

Andrey Arshavin
Veselý chlap, má ten najvtipnejší smiech na svete. V sezóne, keď sa k nám pripojil, sme na tréningoch často hovorili, že ideme vyhrať ligu. Nevyšlo to. 

Santi Cazorla

Boli sme v tréningovom kempe v Kolíne nad Rýnom, keď sa k nám Santi pripojil. Hneď na prvom tréningu sme hrali modelovaný zápas. Po tréningu chlapci tlieskali Arséneovi Wengerovi za to, akého hráča priviedol. Nízky, pomalý, no jeden z najlepších, s akými som kedy hral. Má neskutočnú myseľ a techniku. Nedokážem popísať jeho prínos pre mužstvo, keď som ho videl hrať, len som si hovoril ‘Bože, aký je dobrý’. Milý, priateľský, vždy usmievavý. Nechcem ho uraziť, no mal trochu tendenciu priberať na váhe.

zdroj: youtube.com/Foot Truck

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Arsenal

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk