ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Cez víkend štartuje okyptená tretia liga Východ, Spišiaci chcú jarou bezpečne preplávať
zdroj: FK NOVES Spišská Nová Ves

Cez víkend štartuje okyptená tretia liga Východ, Spišiaci chcú jarou bezpečne preplávať

Už len štrnásť účastníkov má III. liga Východ. Ešte pred samotným štartom sezóny sa zo súťaže odhlásil klub MFK Rožňava, týždeň pred začiatkom jarnej časti nasledoval kroky Gemeranov aj 1. FC Tatran Prešov B. Poznáme teda dvoch vypadávajúcich, no to stále neznamená záchranu pre zvyšné tímy.

Dnes nevedno, koľko mužstiev z III. ligy Východ vypadne. Závisieť to bude od situácie v II. lige, kde sa aktuálne na zostupových priečkach nachádza až štvorica klubov z východného Slovenska - Trebišov, Lipany, Lokomotíva Košice, Prešov. Treťoligisti sa teda musia mať na pozore. Na ľahkú váhu to neberú ani v Spišskej Novej Vsi, ktorá zimovala na šiestej priečke, s vyše desaťbodovým náskokom pred miestami znamenajúcimi zostup.

„Žiaľ, východniari v druhej lige okupujú posledné priečky. Keďže z nášho nedávneho pôsobenia v súťaži poznáme jej kvality, nebudú to mať tímy na jar ľahké. Samozrejme, držím im palce, ale myslím si, že traja východniari z druhej ligy vypadnú. O to ťažšia jar nás čaká v tretej lige, v každom stretnutí pôjde o veľa,“ domnieva sa manažér Spišskej Novej Vsi Patrik Brezovaj, ktorý verí, že jeho klub bezpečne prepláva jarnou odvetnou časťou: „Pre väčšinu našich protivníkov budú jarné stretnutia bojom o záchranu v súťaži. Žiaľ, celú prípravu sa boríme so zraneniami hráčov. Káder sme museli doplniť o chlapcov z dorastu. Cieľom je udržať sa v pokojných vodách stredu tabuľky.“

V kádri Spišiakov nastalo niekoľko zmien, do Spišského Podhradia odišiel Dunajčan, v klube skončili Kočík, Stančák, Ruman a bratia Kleinovci. Naopak, do tímu pribudol perspektívny brankár Zajac, vrátili sa bratia Šomšákovci z Krompách a po polroku sa doliečil Kavulič. 

V úvodnom kole jarnej časti hostí Spišská Nová Ves lídra tabuľky a najväčšieho ašpiranta na postup do II. ligy FC Košice. „Som rád, že futbal v Košiciach ožíva. Tlak z postupu vie urobiť svoje, ale som presvedčený, že košické FC bude súťaži naďalej kraľovať a svoje povie aj v prípade postupu do druholigovej spoločnosti. Tešíme sa na prvé jarné kolo, hoci vzhľadom na rekonštrukciu nášho štadióna je okolo stretnutia trochu rušnejšie. Verím, že všetko zvládneme k spokojnosti. Tešíme sa na košických hráčov i fanúšikov, proti favoritovi chlapci rozhodne nepredajú svoju kožu lacno,“ uzavrel Brezovaj.

zdroj: Facebook/FK Noves Spišská Nová Ves

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Futbalový klub NOVES Spišská Nová Ves

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

HOKEJ.sk