ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Košičan Kavka nechcel ostať doma, nakoniec ho čakajú záchranárske práce s Lokomotívou
zdroj: novinyzemplina.sk/Peter Brendza

Košičan Kavka nechcel ostať doma, nakoniec ho čakajú záchranárske práce s Lokomotívou

Na prelome rokov sa stopér Peter Kavka rozhodol nepredĺžiť zmluvu s MFK Zemplín Michalovce a začal si hľadať nový klub. Začiatkom februára odišiel na skúšku do maďarského DVTK Diósgyör, kde však nepochodil. Eminentný záujem o jeho služby prejavili predstavitelia košickej Lokomotívy a s druholigistom bojujúcim o záchranu napokon 28-ročný stopér našiel spoločnú reč.

Odchovanec košického futbalu sa s predstaviteľmi Lokomotívy dohodol na polročnom hosťovaní. Či v tradičnom klube zostane i po lete, momentálne nerieši. „V kontakte sme boli už dosť dlho. Zvažoval som ponuku z Lokomotívy, no tiež iné možnosti. Napokon sme sa ale s klubom dohodli na spolupráci do leta. Cieľ je jednoznačný, chceme sa zachrániť v druhej lige. Od toho sa bude odvíjať všetko ďalšie,“ potvrdil Kavka, ktorý vopred nevylučuje, že v druholigovom klube zotrvá i dlhšiu dobu: „Boli mi predostrené ambície klubu. Ak budem cítiť, že to ide naozaj správnym smerom, tak nehovorím ‘nie’. Teraz je ale dôležité sústrediť sa na prítomnosť.“

Kavka netajil, že si chcel vyskúšať pôsobenie v nejakom inom prvoligovom klube, prípadne v zahraničí. Napokon, paradoxne, zostal v rodnom meste. „Pravdupovediac, chcel som sa posunúť niekam ďalej od Košíc, no som tu a koncentrujem sa už iba na to, aby som klubu pomohol. Po príchode nového majiteľa sa ambície Lokomotívy zvýšili, aj preto som prikývol na ponuku,“ dodal skúsený stopér, ktorý nasleduje kroky svojho mladšieho brata Adama. Ten si na seba modro-biely dres obliekal pred štyrmi roky, no kvôli zraneniu musel ukončiť kariéru. A hoci sa odvtedy v Lokomotíve veľa zmenilo, Peter Kavka neprichádza do úplne neznámeho prostredia. „Poznám sa takmer so všetkými slovenskými hráčmi v mužstve, zvlášť s Robom Cicmanom, Dušanom Kolekom či s Robom Janom,“ uzavrela jedna z dvoch čerstvých akvizícií Lokomotívy, keďže klub sa na spolupráci dohodol i s ďalším defenzívnym hráčom Novozélanďanom Jessem Edgeom.

Lokomotíva sa po 18 odohratých zápasoch nachádza na zostupovej 14. priečke v druholigovej tabuľke, na konte má 18 bodov. Najbližšie sa v akcii predstaví už v piatok 22. marca na pôde Skalice, následne v utorok 26. marca zavíta v rámci dohrávky prvého jarného kola na banskobystrické Štiavničky, kde si zmeria sily s domácou Duklou.

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk