ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trebišov sa vrátil do boja o záchranu, Sládek (zatiaľ) ofenzívu Lipian neprebudil
zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Trebišov sa vrátil do boja o záchranu, Sládek (zatiaľ) ofenzívu Lipian neprebudil

S nožom na krku nastupovali do nedeľňajšieho zápasu II. ligy futbalisti Trebišova, ktorí si už ďalšie zaváhanie na domácej pôde nemohli dovoliť. Posledný celok tabuľky hostil taktiež zostupom ohrozené Lipany. O najtesnejšom víťazstve 1:0 rozhodol gólom z pokutového kopu v druhom polčase útočník Ján Novák.

Nutnosť vyhrať a získať tri body sa v prvom polčase na výkone Zemplínčanov výrazne podpísala. Zverenci trénera Džubaru sa nedokázali dostať do tempa, hostia z Lipian mali mierne navrch. Opäť sa však potvrdilo, že tieto dva tímy majú najhoršiu ofenzívu v súťaži. Lipany v doterajšom priebehu sezóny strelili len 13 gólov a ani v Trebišove ďalší nepridali. Navyše, po zmene strán sa dopustili faulu vo vlastnom pokutovom území a Novák sa z bieleho bodu nemýlil. Slavoj zostal na poslednej priečke v tabuľke, po 19 kolách má na konte 16 bodov, Lipany sa s 18 bodmi prepadli na predposledné miesto.

Sládek si stále zvyká, boj o záchranu bude náročný

„Nezaslúžili sme si vyhrať, no som sklamaný. Je to ťažké, keď je identická situácia posúdená na každú stranu inak,“ rozhovoril sa pre ProFutbal.sk skúsený útočník Lipian Peter Sládek, narážajúc na odpískanú jedenástku v prospech domácich: „Aj my sme v prvom polčase mohli kopať penaltu, no nestalo sa. Nemám z toho dobrý pocit. Nehrali sme dobre, nebojovali sme tak akoby sa malo, keď sa bojuje o prežitie.“

Peter Sládek
Peter Sládek si na bojovnú druhú ligu ešte stále zvyká (foto: Amatérske fotky Slavoj Trebišov)

Od útočníka s prvoligovými skúsenosťami sa čakalo, že výrazne oživí ofenzívu trápiacej sa Odevy. Potvrdzuje sa však, že jeden hráč zápasy nerozhoduje. „Bol som upozorňovaný na to, že je to ťažké, zvlášť, keď sa hrá vonku. Zápasy sú hlavne o bojovnosti, stále si na to zvykám. Pred nami je ešte veľa kôl, no takýmto štýlom to bude náročné. V ďalšom kole hostíme doma Poprad, musíme vyhrať. Máme to vo vlastných rukách, ale musíme zmeniť prístup na ihrisku. Keď to nejde futbalovo, tak to musí ísť bojovnosťou,“ dodal 29-ročný rodák z Myjavy.

Jar bude ešte zaujímavá, nesmú kalkulovať

Trebišovčania vstupovali do jarnej časti s cieľom vyhrať úvodné dva domáce zápasy. Proti lídrovi tabuľky z Pohronia im to nevyšlo, s Lipanmi si napravili chuť a vrátili sa do boja o záchranu. „Vedeli sme, že to bude ťažké, no ukázali sme bojovnosť, srdiečko, tri body zostali zaslúžene doma. Samozrejme, bolo tam cítiť nervozitu z oboch strán, nebol to oku lahodiaci zápas. Cieľom bolo víťazstvo, to máme, sme spokojní,“ netajil kapitán Slavoja Jaroslav Kolbas, ktorý svojmu tímu verí. Žlto-modrí aktuálne na priečky znamenajúce záchranu strácajú päť bodov. „Bude to ešte zaujímavé. Musíme hrať naplno, kým nádej žije. Trošku sme sa teraz priblížili tímom pred nami, tie výsledky sú každý víkend všelijaké. Nemôžeme kalkulovať, jednoducho musíme bodovať,“ uvedomuje si 34-ročný stredopoliar.

Jaroslav Kolbas
Jaroslav Kolbas verí, že jar bude ešte zaujímavá (foto: Amatérske fotky Slavoj Trebišov)

O tom, že Trebišovčania podriadili všetko víťazstvu svedčí už pohľad na základnú zostavu, v ktorej, narozdiel od súboja proti Pohroniu, nastúpili obaja útočníci Ján Novák aj Matúš Lorinčák. „Museli sme si siahnuť na dno svojich síl, na svoj limit. Išli sme do toho naplno. Všetci sme boli naladení na víťazstvo, vedeli sme, že to už musíme zlomiť. Doteraz nám šťastie veľmi neprialo, teraz nám trochu pomohlo. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene,“ sypal zo seba pre ProFutbal.sk Lorinčák, veriac, že Slavoj víťazstvo nakopne na ceste za záchranou: „Od začiatku jari máme nôž na krku, nie je ľahké vyhrabať sa z posledného miesta. Sme si toho vedomí, no toho tlaku sa nezľakneme. Ešte nič nie je stratené, v úvodných dvoch jarných kolách sme ukázali, na čo máme. Len musíme ísť do každého zápasu na maximum.“

Najnovšie z klubu: Trebišov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk