ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Akými slovami sa lúčili Šatka a Kalmár pri odchode zo šatne?
zdroj: fcdac.sk

Akými slovami sa lúčili Šatka a Kalmár pri odchode zo šatne?

Slovenská reprezentácia sa v pondelok v Šamoríne oficiálne zišla pred štartom kvalifikačného cyklu o postup na EURO 2020. Najprestížnejší duel bude, pochopiteľne, domáci šláger proti Maďarsku, ktorý sa uskutoční vo štvrtok na trnavskom štadióne.

Reprezentačné povinnosti čakajú hneď dvoch hráčov Dunajskej Stredy – obranca Ľubomír Šatka to mal však do Šamorína bližšie, než jeho maďarský kolega zo stredu poľa Zsolt Kalmár. Ten musel cestovať k našim južným susedom, ktorí sa na Slovensku premiestňujú až v stredu. „Rozprávali sme sa spolu o zápase, podpichovali sme sa. Hovoril som mu, že ak budeme hrať na seba, tak ho vykartujem. Poznám ho, on rád dostáva karty. Zsolt mi na to zase odvetil, že určite dá Slovákom gól,“ s úsmevom prerozprával pár priateľských viet z kabíny Ľubomír Šatka.

Duel Slovenska s Maďarskom bude mimoriadne atraktívny a špeciálne ho budú prežívať aj fanúšikovia v Dunajskej Strede. „Pre diváka to bude rozhodne špecifický duel, ale my na to myslieť nemôžeme. Na nás hráčoch je odviesť čo najlepšiu prácu na ihrisku a zvíťaziť. Ide o prvý zápas novej kvalifikácie, navyše veľmi dôležité derby. Čaká nás veľa emócií, napätia. Možno rozhodne jeden gól, jedna chyba. Verím, že to zvládneme,“ dodal stopér Dunajskej Stredy, ktorý bude môcť nastúpiť po boku Milana Škriniara v strede obrany a tréner Hapal s ním ráta i ako s alternatívou na poste Petra Pekaríka.

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk