Dominancia Slovana pokračuje. Šporar: Po pauze si zaslúžime dvakrát vypredané
zdroj: Radosť Slovana po góle Strelca. (skslovan.com/Miro Gasidlo)

Pozoruhodné. Slovan Bratislava ani v 23. kole Fortuna ligy nenašiel premožiteľa, na ihriskách súpera ešte nestratil ani bod. Dvanásť víťazstiev vonku dosiahol pri impozantnom skóre 26:6. Tucet naplnil v sobotu v Nitre proti poslednému účastníkovi skupiny o titul Seredi. Slovan zvíťazil nad nováčikom 4:1, triumfovať mohol aj po divokejšom výsledku.

Štyri a mohlo byť viac

„Mohli sme dať viac gólov, no keď budeme dávať štyri na zápas, budeme víťaziť,“ usmieval sa po zápase v rozhovore pre ProFutbal.sk slovinský strelec Andraž Šporar. Proti Seredi mohol zaznamenať hetrik, rovnako tak i Strelec povolaním aj menom Dávid. „Budem trénovať, trénovať a pracovať na zakončení. Možno dám nabudúce štyri góly,“ vravel Strelec, ktorý debut v základnej zostave oslávil presným zásahom už v druhej minúte stretnutia: „Rýchly gól celé mužstvo ukľudnil, boli sme sebavedomejší, čo sa prejavilo na výsledku.“

Slovan dominoval na lopte, vytváral si viac príležitostí než na chyby čakajúca Sereď. Hlučnú skupinku priaznivcov z hlavného mesta bavil hlavne aktívny Moha, útoky zo stredu ihriska rozbiehal Ljubičič. Chorvátsky stredopoliar po centri nemenej aktívneho Dražiča na konci prvého polčasu zvýšil vedenie hostí na 2:0. Sereď hrala v porovnaní s nedávnym domácim zápasom proti Slovanu omnoho uvoľnenejší a otvorenejší futbal. Belasí využívali pootvárané okienka v defenzíve zverencov Karla Stromšíka. Hneď niekoľko nájazdov však nedotiahli do gólového konca. Lačného kontaktný gól po hodine hry favorita na okamih znervóznil, no inak mal tím Martina Ševelu priebeh pod kontrolou. „Od prvej minúty sme hrali veľmi dobre. Možno s výnimkou pasáže, keď Sereď dala kontaktný gól. No ukázali sme top kvalitu, hráme pekný futbal,“ pochvaľoval si s dvadsiatimi gólmi najlepší strelec súťaže Šporar.

zdroj: Zostrih stretnutia ŠKF Sereď - Slovan Bratislava 1:4. (huste)

Neskutočná jazda

Ofenzívna produktivita Slovana je masívna, belasí sú schopní dávať tri, štyri či päť gólov na zápas. Okrem silného útočného tria Moha, Šporar, Čavrič im to umožňuje kreatívny stred poľa i ofenzívne naladené kraje obrany s Medveděvom a Suchockým. Ostrie lídra tabuľky v sobotu posilnil Ševela zaradením druhého hrotového hráča Dávida Strelca, aj keď tínedžer hral pod vysunutým Šporarom. Keby Slovan proti Seredi premenil všetky tutovky, mohol dať i šesť či osem gólov. „Dali sme štyri a mohli sme ich nasúkať ešte viac. Ťažko potom poukázať na efektivitu, no pravda je, že máme v každom zápase veľa šancí. Musíme sa v koncovke ešte viac koncentrovať,“ uvedomuje si priestor na zlepšenie už päťgólový defenzívny záložník Marin Ljubičič a dodal: „Keď zostaneme v hlavách správne nastavení, ťažko môže niekto iný získať titul.“

Slovan v doterajšom priebehu sezóny stratil len osem bodov po remízach s Nitrou, Trenčínom, Senicou a Ružomberkom. Každého súpera už zdolal aspoň raz, má najlepšiu ofenzívu i defenzívu. Cieľom belasých okrem titulu je i celosezónna neporaziteľnosť a vstup do klubu The Invincibles. „Je to neskutočná jazda, sériu skúsime natiahnuť až do konca sezóny,“ teší sa najmladšia súčasť prvého tímu Dávid Strelec. Líder môže ďalšie dva zárezy pridať po reprezentačnej prestávke, keď doma privíta Dunajskú Stredu a Michalovce. Šporar má pred dvojzápasom jedno želanie: „Na jar som nadmieru spokojný s našimi fanúšikmi. Aj dnes vytvorili špičkovú atmosféru, no čakal som početnejšie zastúpenie domácich. Teraz hráme dvakrát doma, v oboch dueloch musí byť vypredané. My, hráči, si to zaslúžime.“