ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Disciplinárka rozhodla: Slovanu podmienečne zavreli sektor, trest poznajú aj Popradčania
zdroj: Róbert Fritz

Disciplinárka rozhodla: Slovanu podmienečne zavreli sektor, trest poznajú aj Popradčania

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) zverejnila rozsiahle tresty pre hráčov a kluby za zápasy Fortuna ligy i za stretnutia národného pohára Slovnaft Cup.

Disciplinárna komisia sa na svojom štvrtkovom zasadnutí vrátila ešte k tradičnému derby medzi Slovanom a Trnavou z 21. kola Fortuna ligy, kde sa domáci klub previnil nedostatočnou usporiadacou službou, ktorá umožnila vnesenie a použitie pyrotechniky a fanúšikovia sa dopustili aj vulgárnych pokrikov a rasistických prejavov. Slovan na základe toho dostal nielen finančnú pokutu vo výške 10 000 eur, ale navyše belasým podmienečne do konca sezóny uzavreli sektor C na jedno súťažné stretnutie. Komisia „súčasne ukladá klubu ochranné opatrenie, spočívajúce v príkaze prerokovať podstatu disciplinárneho previnenia so združením fanklubu SLOVANISTA do najbližšieho domáceho stretnutia, s povinnosťou zaslať vyjadrenie o splnení uloženého ochranného opatrenia,“ píše sa v piatkovej úradnej správe SFZ.

Trnava radosť
Na posledný ligový zápas Trnavy vycestovalo 1100 priaznivcov. Klub bude za to stíhaný. (foto: TASR)

Na spomínanom zasadnutí sa riešili ďalšie priestupky fanúšikov počas posledného kola základnej časti Fortuna ligy. Po zápase Zlaté Moravce - Dunajská Streda budú oba kluby platiť pokutu 300 eur, domáci fanúšikovia sa dopustili vulgárnych pokrikov, hosťujúci mali zase vulgárne pokriky voči rozhodcovi. Začaté disciplinárne konanie bolo aj voči klubom Sereď a Trnava, v šlágri uplynulého kola na Myjave bola totiž na oboch stranách použitá pyrotechnika, Trnavčania mali navyše opľuť hráča Serede a vhodiť plastové poháre na hraciu plochu. Riešiť sa bude aj oneskorený začiatok daného stretnutia.

Vzhľadom na kartové tresty sa v prvom kole nadstavby Fortuna ligy viacerí hráči nebudú môcť predstaviť. Po piatej žltej karte nebude trénerovi Spartaka k dispozícii líder mužstva Erik Grendel, stred poľa Zlatých Moraviec utrpí stratou dvojice Jakub Brašeň - Tomáš Ďubek. Komisia riešila aj dve červené karty zo stretnutia Nitra - Ružomberok, hosťujúci Yani Urdinov bol vylúčený správne za zmarenie vyloženej gólovej príležitosti držaním súpera a dostal stopku na jeden duel, domáci Macdonald Niba bol podľa komisie vylúčený nesprávne a účinky červenej karty sa teda rušia. Najbližší víkend pre trest v pohári nenastúpia ani Michalovčania Rota a Carillo.

Disciplinárka sa zaoberala aj stretnutiami štvrťfinále Slovenského pohára, predovšetkým nervóznym záverom východniarskeho derby medzi domácimi Michalovcami a Popradom. Za „verbálne napadnutie rozhodcu a pokus o fyzické napadnutie rozhodcu po stretnutí“ boli potrestaní Lukáš Horváth, Erik Streňo a Vladimír Kukoľ na tri týždne, počas ktorých nebudú môcť nastúpiť ani do zápasov 2. ligy. Podobne dopadla dvojica Kamil Zekucia (Poprad) a Llazaros Rota (Michalovce), za vzájomné napadnutie dostali trest na dva týždne. Trojtýždňovú pauzu si odkrúti aj Jose Carrillo Mancilla (Michalovce) za „udretie súpera nadmernou silou zovretou päsťou do oblasti brucha v prerušenej hre“.

Disciplinárna komisia tiež riešila vylúčených hráčov, Michalovčan Mamadou Tounkara by si mal jeden duel odstáť v najbližšom pohárovom súboji, klub však ešte podal podnet prostredníctvom ISSF. Jeden pohárový zápas si posedí na tribúne Carlos Daniel Silveira Da Graca (Senica) a vyšší trest dostal Rafael Tavares Dos Santos (Spartak Trnava), za „udretie súpera lakťom nadmernou silou do tváre v neprerušenej hre“ bude chýbať obe semifinálové stretnutia pohára proti Senici.

V neposlednom rade sa na pretras dostali aj samotné kluby. Treťoligový FC Košice za nedostatočnú usporiadateľskú službu, ktorá umožnila vnesenie a použitie pyrotechniky obišiel s trestom 200 eur a fortunaligový klub Spartak Trnava, ktorého fanúšikovia pyrotechniku použili, zapaltí 500 eur. Disciplinárne konanie je začaté aj proti MFK Zemplín Michalovce, klub má podať písomné stanovisko k nedostatočnej usporiadateľskej službe a identifikovať člena služby číslo 13. Viac bude komunikovať po zasadnutí na budúci týždeň. Informácie pochádzajú z úradnej správy SFZ.

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk