ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Popradčania reagujú na pohárovú drámu v Michalovciach: Rozhodcu neinzultovali, chceli vysvetlenie
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Popradčania reagujú na pohárovú drámu v Michalovciach: Rozhodcu neinzultovali, chceli vysvetlenie

Záver štvrťfinálového zápasu Slovnaft Cup-u medzi Michalovcami a Popradom sa aktérom na ihrisku absolútne vymkol spod kontroly. Množstvo faulov na oboch stranách, chybné verdikty rozhodcu a slovné prekáračky urobili z duelu divadlo. Všetko vyvrcholilo v momente, keď hlavný arbiter Kamil Horváth ukončil stretnutie po uplynutí trojminútového nadstavenia, pričom nebral do úvahy zdržovanie domácich hráčov.

Celý druhý polčas sa na Zemplíne niesol v nervóznom duchu, Michalovčania viedli tesne 2:1 a hostia sa nejakým spôsobom potrebovali dostať späť do boja o postup do semifinále. Vášne medzi fanúšikmi a oboma tábormi ale vyvolali predovšetkým záverečné minúty.

Rozhodca Kamil Horváth počas nadstaveného času vylúčil španielskeho stopéra Carrilla a nesprávne i útočníka Tounkaru. Obaja schádzali z ihriska približne minútu, no arbiter už o tento čas nadstavenie nenatiahol, čo Podtatrancov rozzúrilo. Po odpískaní zápasu sa zgrupili okolo muža s píšťalkou a dožadovali sa vysvetlenia. V zápise o stretnutí sa uvádza, že hosťujúci futbalisti ho vulgárne urážali, trávnik musel opustiť v obkolesení usporiadateľskej služby. 

„Nesúhlasím s tým, čo je napísané v zápise. Osobne som si vzal svoje veci a smeroval som do šatne. Nechápem, o akú inzultáciu ide. Keď mal pán rozhodca čisté svedomie, prečo utekal z ihriska? Aký mal na to dôvod? Po väčšine zápasov rozhodcovia zostanú na trávniku a pozdravia sa s hráčmi. Prečo teraz pán rozhodca utekal z ihriska? Mám povahu akú mám, mám aj emócie, ale nikdy som neinzultoval rozhodcu. V závere som nemal ani nervy, bolo mi skôr smiešno z toho, čo predvádzal,“ nechal sa počuť vo videu, ktoré zverejnil FK Poprad na svojom Facebooku, ofenzívny stredopoliar Erik Streňo.

Ako prvý sa za rozhodcom Horváthom rozbehol jeho menovec v službách Podtatrancov Lukáš Horváth, ktorý sa tak ocitol i na väčšine fotografií z nervózneho záveru stretnutia. „Bol som prekvapený. Človek si klikne na internet a všimne si, že je tam, a že chcel inzultovať rozhodcu. Som prekvapený a šokovaný, určite s tým nesúhlasím. Nebol tam ani náznak inzultácie, nedošlo k žiadnemu fyzickému kontaktu. Nad ničím podobným som ani neuvažoval, nikdy mi to nenapadlo a nikdy som taký problém nemal. Viem, že keby som niečo také spravil, tak by som poškodil dobré meno klubu FK Poprad i svoje meno. Rozhodne s tým nesúhlasím. Po odpískaní konca zápasu sme chceli od pána rozhodcu počuť vysvetlenie, prečo to ukončil tak skoro a nedovolil nám rozohrať štandardnú situáciu,“ pridal svoj názor dobre stavaný stopér, ktorý v 11. minúte z pokutového kopu poslal svoj tím do vedenia v zápase.

So slovami o možnej inzultácii rozhodcu nesúhlasí ani Vladimír Kukoľ, ktorý mal v stredajšom zápase na ramene kapitánsku pásku. Podľa jeho slov mal právo na to, aby si s rozhodcom situáciu vydiskutoval. „To, čo som sa dočítal v zápise o stretnutí, vôbec nekorešponduje so skutočnosťou. Nepoužil som vulgarizmy voči rozhodcovi. Je pravda, že som použil vulgarizmy, ale nie na jeho osobu. Myslím si, že ako kapitán som mal právo vydiskutovať si situáciu. Z troch nadstavených minút sa hralo možno 30 - 40 sekúnd, keďže domáci hráči po udelení červených kariet dlho schádzali z ihriska. Údajný pokus o inzultáciu uráža nielen mňa, ale špiní to celý klub, pretože to nemá nič spoločné s fair-play a ani s našou filozofiou,“ upozornil 32-ročný rodák z Levoče.

Hráči Popradu sa po zápase v Michalovciach dožadovali vysvetlenia od rozhodcu Kamila Horvátha
Hosťujúci krajný obranca Kamil Zekucia sa po stretnutí dostal do konfliktu s Llazarosom Rotom z Michaloviec (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

Pozornosť na seba strhol i krajný obranca Popradu Kamil Zekucia, ktorý sa ani tak nevenoval arbitrovi, ale ocitol sa v obkolesení domácich hráčov, kde došlo k viacerým strkaniciam. „Došlo k tomu v momente, keď som schádzal z ihriska. Domáci hráč Rota nám ukazoval posmešné gestá, chcel som si to s ním vydiskutovať. Nešiel som tam s cieľom napadnúť ho. Odrazu sa hráči zgrupovaliu do klbka, keď som bol bližšie pri nich, Rota sa rozbehol a kopol ma do pravého stehna. Neviem, aký mal na to dôvod. Hneď potom ma odtiaľ domáci ochrankári a tréner ťahali preč. Žiadny opätovný atak tam nebol, navyše, keď som bol držaný, domáci ukrajinský stopér ma ešte kopol do ľavého kolena. Bol som napadnutý domácimi hráčmi, neopätoval som žiadne údery ani kopance. Z môjho pohľadu je to nepochopiteľné, že sem príde cudzinec a po zápase sa posmešne vyjadruje. Mal by mať pokoru a rešpekt voči súperovi, voči prehratému mužstvu. Aj preto som si to s ním šiel vydiskutovať, nečakal som, že sa to takto vyvinie. Na druhý deň ráno mi Rota poslal ospravedlňujúcu sa SMS správu, s tým, že si je vedomý svojej viny. Klobúk dolu pred ním, že si napokon priznal vinu,“ priblížili nešportové momenty z konca pohárového zápasu 28-ročný obranca. 

„Je štandardné a korektné ukončiť zápas krátko po uplynutí nadstaveného času, napriek tomu, že sa tak dlho nehralo?“ pýtajú sa na záver videa Popradčania, ktorým viditeľne viac prekáža posledné rozhodnutie arbitra, než naťahovačky s Michalovčanmi. Samozrejme, aj my sme po stretnutí chceli poznať názor rozhodcu Kamila Horvátha, rozhovor ale odmietol. A tak nám nezostáva nič iné, než si počkať na zhodnotenie situácie Disciplinárnou komisiou.

zdroj: Facebook/FK Poprad

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk