ZOSTRIH: Takto sa rodil rozprávkový postup Slavie Praha
zdroj: slavia.cz

Pred týždňom sa Slavii podarilo na španielskej pôde uhrať remízu 2:2 a pred domácou odvetou bola v dobrej pozícii. Tú vyšperkoval gólom na 1:0 Ngadeu-Ngadjui, avšak Sevilla z penalty v závere polčasu vyrovnala. Aj za toho postupu by "zošívaní" postupovali, ich šance zvýšil v úvode druhého dejstva Souček. Keďže Sevilla opäť vyrovnala, predlžovalo sa.

V zostave českého klubu figuroval aj Miroslav Stoch, v nadstavenom čase druhého polčasu ho striedal van Buren. Práve toto striedanie sa ukázalo byť kľúčové. Keď sa totiž Sevilla dostala do vedenia, práve on bol strelcom gólu na 3:3. Domáci vystupňovali svoj tlak a hnaní vypredanou 19-tisícovou arénou sa dočkali rozhodujúceho momentu v poslednej minúte predĺženia.

Český klub sa po fantastickom výkone raduje z historického postupu do štvťfinále druhej najprestížnejšej pohárovej súťaže. Jediným smutným Čechom zostal Tomáš Vaclík, brankárska jednotka súpera. Pozrite si video s najzaujímavejšími momentami stetnutia.