ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Košiciach to už so štadiónom vyzerá nádejnejšie
zdroj: denník Korzár

V Košiciach to už so štadiónom vyzerá nádejnejšie

Prvá fáza výstavby Košickej futbalovej arény má byť dokončená do konca tohto kalendárneho roka. Mnohí Košičania dlhodobo neveria, že tento termín bude dodržaný. Podľa najnovších záberov sa už ale na ploche, kde má vyrásť nový stánok, pilne pracuje.

V stredu sa vyše 4-tisíc futbalových nadšencov zišlo na starom košickom štadióne v Čermeli. Domáci FC Košice vo štvrťfinále Slovnaft Cup-u podľahol úradujúcemu slovenskému majstrovi Spartaku Trnava po penaltovom rozstrele. Košičania vytvorili na štadióne výbornú atmosféru, ktorú si pochvaľoval i kapitán „andelov“ Erik Grendel: „Ďakujem ľuďom za príjemnú atmosféru, ktorú vytvorili. Ukázalo sa, že Košice patria do ligy. Verím, že sa tam čoskoro aj dostanú, a že si tu opäť zahráme. Teda, ideálne už na novom štadióne.“

Slová skúseného tridsaťročného stredopoliar sa možno naplnia. Košice, či už FC alebo Lokomotíva, sa opäť objavia v najvyššej súťaži najskôr až v sezóne 2020/2021, keďže FC je aktuálne stále v tretej lige a Loky okupuje v druhej najvyššej súťaži predposlednú priečku. A v tom čase by už východniari mali s určitosťou hrať na novom štadióne. Samozrejme, ešte pred prípadným postupom do Fortuna ligy už v novom stánku budú hrať i druhú ligu.

Podľa informácií, ktoré zverejenil denník Korzár, už na stavenisku stoja prvé nosníky tribún, okrem toho sa pracuje na podzemnom podlaží hlavnej budovy, v ktorej sa majú nachádzať šatne pre hráčov i rozhodcov. Podľa slov projektového manažéra Ervina Gaňoviča výstavba prebieha podľa plánu. 

Ak sa podarí naplniť avizovaný cieľ, tak prvá fáza výstavby v hodnote 14,1 milióna eur, bude dokončená na konci tohto kalendárneho roka. Štadión bude mať dve tribúny a kapacitu 6-tisíc divákov. 

Na pláne je i druhá a tretia fáza výstavby, po ktorej by mal štadión kapacitu 13-tisíc divákov, to je však nateraz hudba budúcnosti…

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC KOŠICE

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk