ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Poznáme semifinálové dvojice Slovnaft Cup-u!
zdroj: jäzva

Poznáme semifinálové dvojice Slovnaft Cup-u!

V hre o cennú trofej je ešte štvorica tímov. Štvrtkový žreb, ktorý sa na pravé poludnie uskutočnil v Sieny slávy slovenského futbalu, spojil zaujímavé dvojice. O postup do finále Slovnaft Cup-u sa medzi sebou pobijú MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce a FC Spartak Trnava - FK Senica.

O žreb semifinále, ktoré sa už bude hrať na odvety (doma - vonku), sa postaral riaditeľ súťaže Miroslav Richtárik. Pri žrebe, rovnako ako vo štvrťfinále, už neplatilo územné rozdelenie, ani žiadne ďalšie výnimky. 

Prvý semifinálový zápas sa odohrá 3. apríla, odvety 17. apríla, po dohode klubov sa termíny zápasov môžu ešte zmeniť. Všetky zápasy odvysiela v priamom prenose Futbalnet TV. Doterajšie zápasy sledovalo prostredníctvom priamych internetových prenosov už viac ako 110-tisíc fanúšikov. 

Žreb semifinále Slovnaft Cup-u 2018/2019:
MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce
FC Spartak Trnava - FK Senica

Úradujúci slovenský majster Spartak Trnava, ktorý vo štvrťfinále vyradil treťoligový FC Košice až po penaltovom rozstrele, si v semifinále zmeria sily s predposledným celkom Fortuna ligy FK Senica. Záhoráci vo štvrťfinále deklasovali Nitru 5:1. Druhú dvojicu tvoria účastníci nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige MŠK Žilina a MFK Zemplín Michalovce. „Šošoni“ sa do semifinále dostali po jasnom triumfe 4:1 nad druholigovou Skalicou, Zemplínčania zdolali taktiež druholigistu FK Poprad tesne 2:1.  

"Každý zo zvyšných tímov má vysokú kvalitu, preto sme si súpera nevyberali. Naše ambície sa nemenia. Začíname doma, kde si budeme chcieť vybudovať základ pre postup a dobrú východiskovú pozíciu do odvety. Ak chceme postúpiť, musíme byť v dvojzápase lepší a s týmto pôjdeme aj do semifinále. Urobíme maximum, aby sme postúpili do májového finále," citoval oficiálny web Žiliny trénera MŠK Jaroslava Kentoša.   

"So žrebom sme spokojní. Z logistického hľadiska to je pre našich fanúšikov, ktorí merali cestu do Košíc, odmena. Chceme sa na dvojzápas veľmi dobre pripraviť. Šance sú 50 na 50, ako pred každým pohárovým stretnutím. Uvedomujeme si kvality súpera. Chceme však zabojovať o finále," povedal pre oficiálny web Trnavy jej generálny manažér Marián Černý.

Semifinále sa hrá na odvety (doma - vonku). O postupujúcom družstve v stretnutiach semifinále rozhoduje: 1. vyšší počet bodov získaných z oboch stretnutí, 2. lepší gólový rozdiel z oboch stretnutí, 3. vyšší počet dosiahnutých gólov na ihrisku súpera, 4. kopy na bránu zo značky pokutového kopu v zmysle PF (nepredlžuje sa). Finále Slovnaft Cup-u je na programe 1. mája pod Zoborom v Nitre.

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk