ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šoltis po postupe so zmiešanými pocitmi, Petruš: Druhý polčas už nebol o futbale
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Šoltis po postupe so zmiešanými pocitmi, Petruš: Druhý polčas už nebol o futbale

Z trojice východoslovenských tímov sa do semifinále Slovnaft Cup-u prebojovali Michalovce. Vo forme hrajúci Zemplínčania v stredu podvečer na domácej pôde zdolali druholigový Poprad najtesnejším rozdielom 2:1. Aktéri duelu sa zhodli, že futbal sa hral iba úvodných 45 minút. Po zmene strán sa hráči oboch tímov viac hádali a kopali, čo vyustilo do dvoch červených kariet a obrovskej nervozity.

Podtatranci sa dostali do vedenia v jedenástej minúte, keď Lukáš Horváth bezpečne premenil pokutový kop. Michalovčanov inkasovaný gól naštartoval, v druhej polovici prvého polčasu predviedli viacero pekných kombinácií a po dvoch z nich prekonali inak dobre chytajúceho Adriána Knurovského najprv Peter Kolesár a po ňom aj Stanislav Danko.

Snažia sa udržať na pozitívnej vlne

„Boli sme favorit zápasu, chceli sme túto rolu potvrdiť. Svoju úlohu sme splnili, vyhrali sme, sme spokojní. Teraz musíme opäť prepnúť na ligu,“ zhodnotil v krátkosti Stanislav Danko, ktorý si po góle v 37. minúte nemyslel, že bude napokon víťazný: „Nakopol nás gól Peťa Kolesára, som rád, že ja som pridal druhý. Nakoniec víťazný, teší ma to o to viac. Snažíme sa neustále vyhrávať, aktuálne sme na pozitívnej vlne, bodaj by to tak zostalo.“

Peter Kolesár a Stanislav Danko radosť
O obrat skóre sa postarala dvojica Peter Kolesár - Stanislav Danko (foto: Róbert Andrejov)
„Cieľ sme splnili, som hrdý na hráčov, že zápas zvládli. Súper na nás vyrukoval strašne agresívnym spôsobom, mali sme problém sa s tým vysporiadať. Celkovo ale môžem vysloviť spokojnosť. Podarilo sa nám otočiť skóre, dali sme dva pekné góly,“ povedal k zápasu domáci tréner Anton Šoltis a jeho náprotivok Marek Petruš dodal: „Gratulujem domácim k postupu do semifinále. Po našom góle dokázali otočiť skóre, prejavila sa ich kvalita v krídelných priestoroch. Dostali sme prakticky dva identické góly. Škoda, že sme nevyužili niektoré sľubné šance, ale na keby sa nehrá.“

Druhý polčas nemal s futbalom nič spoločné

Hoci neradi, museli sa obaja kormidelníci vyjadriť i k nefutbalovému druhému polčasu, a zvlášť k nechutnému záveru stretnutia. Michalovčania videli dve červené karty, Popradčania po odpískaní duelu takmer inzultovali hlavného rozhodcu.

„Druhý polčas už nemal s futbalom nič spoločné. Dnes tam bolo veľa emócií, veľa tvrdosti. Nebudem sa radšej k niektorým zákrokom vyjadrovať. Úplný záver som už ani nevidel, odišiel som do kabíny. Toto už na trávniky nepatrí. Tešíme sa z postupu, no mám po tomto zápase veľmi zmiešané pocity. Samozrejme, je tam radosť, no sú tam aj slzy,“ okomentoval Šoltis.

MFK Zemplín Michalovce - FK Poprad (13.3.2019) (6 obrázkov v galérii)

Popradčanov rozhnevala predovšetkým situácia zo samého záveru, keď hlavný rozhodca Kamil Horváth odpískal koniec po troch nadstavených minútach, a to napriek tomu, že v nadstavenom čase dvakrát vylučoval a Carrillo Mancilla s Mamadouom Tounkarom schádzali z ihriska azda i dve minúty. „Je normálne, že sa v takom prípade nadstavenie natiahne aspoň do 95. minúty, no nechcem sa vyjadrovať k rozhodcovi. Kto bol dnes na futbale, videl jeho verdikty. Ukrivdení sme neboli iba my, boli aj domáci. Videli sme zbytočne veľa žltých kariet, dve červené karty. Druhý polčas už nebol o futbale. Veľa bojovnosti, agresivity, k tomu záveru nemám slov,“ krútil hlavou Petruš.

Nervozita na trávniku sa dala krájať prakticky od začiatku druhého polčasu, po tom, ako hosťujúci tréner poslal do hry dvojicu Erik Streňo - Stanislav Šesták. Zvlášť prvý menovaný od prvej minúty na ihrisku komentoval verdikty rozhodcu a dostal sa i do slovnej prestrelky s lavičkou domácich. „Streňo je taký typ, taká povaha. Musíme sa s ním porozprávať. Každopádne, on červenú kartu nedostal. Jeho správanie nebolo dobré, ale neporušil žiadne iné pravidlá,“ obhájil svojho zverenca tréner Petruš.

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk