VIDEO+FOTO: Nechutný záver na Zemplíne, hrozila inzultácia rozhodcu
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Toto už s futbalom nemalo nič spoločné, zhodli sa všetci aktéri stretnutia po tom, ako z nich aspoň sčasti vyprchali emócie. Zatiaľ, čo prvý polčas štvrťfinálového pohárového súboja medzi Michalovcami a Popradom priniesol pekný futbal s troma gólmi, druhé dejstvo sa zmenilo na paródiu.

Popradčania od úvodu zvolili agresívny spôsob hry, ktorý tvorivým Michalovčanom príliš nevonia. Po premenenej penalte Lukáša Horvátha boli na koni, žlté karty pre Zekuciu a Janča ale naznačili, ako sa bude duel ďalej vyvíjať. V prvom polčase bol ešte napomínaný aj domáci kapitán Igor Žofčák, pričom Zemplínčanom sa po pekných kombináciách a presných zakončeniach Petra Kolesára so Stanislavom Dankom podarilo skóre otočiť.

Hostia do druhého dejstva nasadili skúsenú ofenzívnu dvojicu Stanislav Šesták - Erik Streňo a práve po ich príchode na trávniku vzplanuli vášne. Hra sa kúskovala, faul striedal faul, a to na oboch stranách. Hlavnému arbitrovi Kamilovi Horváthovi sa postupne duel začal vymykať spod kontroly. V druhom polčase ukázal žltú kartu Popradčanom Streňovi a Lukášovi Horváthovi, v domácom tíme potrestal postupne Matúša Vojtka, Danyla Beskorovainého, Jurija Zacharkiva, Mamadoua Tounkaru a brankára Gerarda Bieszczada.

K najhoršiemu sa ešte len schyľovalo. Už v trojminútovom nadstavenom čase pri vzájomných strkaniciach domáci stopér Carrillo Mancilla udrel do oblasti brucha jedného z Popradčanov, za čo ho rozhodca Kamil Horváth okamžite vylúčil. Španielovi sa z ihriska príliš nechcelo, jeho odchod trval azda aj minútu. O malú chvíľu neskôr videl druhú žltu, a teda aj červenú kartu Mamadou Tounkara, a to napriek tomu, že nefauloval. Previnil sa jeho spoluhráč Peter Kolesár, čo ale ušlo pozornosti arbitra. Rozladený Tounkara opúšťal trávnik ešte dlhšie než Carrillo Mancilla.

Po pohárovom zápase MFK Zemplín Michalovce - FK Poprad (13. marec 2019) (13 obrázkov v galérii)

Hostia sa v závere 93. minúty pripravovali na zahratie priameho kopu z vlastnej polovice ihriska, pred šestnástkou domácich už bol aj brankár Adrián Knurovský. Ihneď po rozohratí štandardky ale rozhodca trikrát fúkol do píšťalky a zápas ukončil. To rozladilo popradských hráčov, ktorí poukazovali na fakt, že z pôvodného trojminútového nadstavenia sa približne dve minúty nehralo. Okolo Kamila Horvátha sa zrazu zoskupilo niekoľko hráčov Popradu a nechýbalo veľa, aby došlo k inzultácii rozhodcu. Situáciu musela riešiť domáca usporiadateľská služba, napriek tomu ešte priamo na trávniku došlo k niekoľkým menším incidentom.

Nechutný záver zápasu na Zemplíne absolútne dehonestoval výkon oboch tímov, zvlášť ten v prvom polčase. Niekoľko kontroverzných verdiktov zo strany rozhodcu, zbytočná, až prehnaná nervozita a agresivita zo strany niektorých hráčov. Nečudo, že tréner Šoltis mal napriek postupu zmiešané pocity.

Video z celej situácie si môžete pozrieť v priloženom videu, približne od času 49:00 min...

zdroj: futbalnet.sk