ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Petržalke sa môžu tešiť, štadión rozšíria novou tribúnou
zdroj: fcpetrzalka.sk

V Petržalke sa môžu tešiť, štadión rozšíria novou tribúnou

Účastník druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku FC Petržalka priblížil svojim fanúšikom na začiatku jarnej časti pozitívne novinky. Medzi ne patrí aj rozšírenie kapacity súčasného štadióna v areáli M. C. Sklodowskej.

Na tlačovej konferencii pred začiatkom sezóny hovoril prezident konkurenčného bratislavského druholigového tímu FK Inter o tom, že nad petržalským futbalom stojí reálna hrozba. Podľa slov Jozefa Barmoša vstúpila Petržalka do súťaže na výnimku, ktorá jej jesennou časťou skončila. Klub totiž nemal schválené ihrisko, rovnako ako nevyhovujú ani štadióny na Rapide či ŠKP v Dúbravke. „Informácia, že by sme jarnú časť sezóny nemohli odohrať na našom štadióne, je nezmysel,“ ešte na jeseň reagoval v rozhovore pre ProFutbal.sk generálny manažér klubu Andrej Kalina. Petržalskému ihrisku totiž chýbala iba certifikácia umelej trávy, ktorú mali prísť ešte v danom roku vykonať talianski špecialisti.

Krátko pred štartom jari Petržalčania definitívne oznámili, že certifikácia povrchu dopadla dobre a klub môže bez problémov odohrať aj jarnú časť sezóny na svojom ihrisku. Prvé kolo v Petržalke odohrali už uplynulý víkend proti Komárnu (2:0). To však nie je všetko, čo sa týka noviniek, štadión na pravom brehu Dunaja sa dočká rozšírenia o ďalšiu tribúnu. „Nová tribúna je vo výrobe a verím, že čoskoro bude aj stáť na štadióne. Takisto sme dostali certifikát na našu umelú trávu. Okrem iného sme sa snažili a ešte sa snažíme posilniť aj našu U19-tku, kde prišiel nový tréner Maroš Šarmír. S jeho pomocou by sme chceli zabojovať o postup do prvej ligy,“ prezradil Futbalnet prvý muž petržalského klubu.

Po bleskovom postupe cez viacero nižších súťaží pôsobí Petržalka ako nováčik v druhej najvyššej súťaži. Po prvom kole a trojbodovom zápise figuruje v tabuľke na priebežnej šiestej priečke s desaťbodovým mankom na vedúce Pohronie. Do konca sezóny zostáva dvanásť kôl, ciele si stanovujú opatrné. „Osobne by som bol veľmi rád, ak by sa nám podarilo udržať v prvej šestke. Viem ale, že odvetná časť bude veľmi náročná. Takisto si želáme spomínaný postup U19 do 1. ligy, to je pre klub momentálne prioritou,“ zakončil Kalina.

Najnovšie z klubu: FC Petržalka

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk