ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Galád po pohárovom výbuchu na dovolenke, Nitru povedie Kuruc
zdroj: Róbert Fritz

Galád po pohárovom výbuchu na dovolenke, Nitru povedie Kuruc

Zdá sa, že zlý vstup do jarnej časti sa trénerovi FC Nitra Ivanovi Galádovi stane osudným. Vedenie klubu dnes oznámilo, že skúsený kormidelník bude do 30. marca čerpať dovolenku. Ako už býva v podobných prípadoch zvykom, je to predzvesť konca 55-ročného rodáka z Krupiny na lavičke fortunaligistu.

„Corgoni“ boli pred štartom jarnej časti v hre o umiestnenie v top šestke Fortuna ligy, a tiež snívali o postupe do semifinále národného pohára. O to viac, že finále Slovnaft Cup-u sa bude hrať 1. mája práve na ich štadióne. Ich ciele sa však za mesiac zrútili ako domček z kariet.

V lige futbalisti spod Zobora ešte v tomto kalendárnom roku nevyhrali. Doma smolne podľahli Podbrezovej (1:3), následne získali cenný bod v Michalovciach (0:0), no doma opäť prehrali, keď nestačili na Sereď (0:2) a stratili tak nádej na umiestnenie v nadstavbovej skupine o titul. V záverečnom kole základnej časti doma znovu remizovali, bezgólová deľba bodov s Ružomberkom im už ale v ničom nepomohla. Aktuálne im v tabuľke patrí s 26 bodmi priebežná siedma priečka a na jar odohrajú ešte desať zápasov v nadstavbovej skupine o záchranu.

Michal Kuruc
Dočasným trénerom Nitry bude doterajší asistent Michal Kuruc (foto: fcnitra.com)

Fanúšikovia Nitry verili, že nevydarený boj o ligovú top šestku im hráči vynahradia úspechom v pohári, no i v tom prišiel výbuch. V utorok „Corgoni“ prehrali na pôde Senice šokujúco hladko 1:5 a s pohárovou súťažou sa rozlúčili pred bránami semifinále. Pravdepodobne aj to bol jeden z hlavných dôvodov predčasného konca Ivana Galáda na lavičke. Ten pôsobil v Nitre už trikrát, v minulosti viedol aj slovenskú reprezentáciu do 21 rokov a na klubovej úrovni Trenčín, Ružomberok či Borčice.

„Vedenie klubu FC Nitra dnešným dňom uvoľňuje hlavného trénera A-mužstva Ivana Galáda na čerpanie dovolenky do 30. marca 2019. Vedením mužstva bol zároveň poverený doterajší asistent trénera Michal Kuruc,“ píše sa v ozname zverejnenom na klubovom webe FC Nitra. Či sa Ivan Galád ešte od apríla vráti na lavičku, to je otázne, no dosť nepravdepodobné.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk