ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hrnčár spoznal nástupcu: Trénoval Slovan, neskôr účinkoval v reality show
zdroj: facebook/MFK Karviná

Hrnčár spoznal nástupcu: Trénoval Slovan, neskôr účinkoval v reality show

Novým trénerom futbalistov MFK Karviná sa stal František Straka, ktorý prevzal kormidlo po odvolanom slovenskom koučovi Norbertovi Hrnčárovi. Jeho asistentom bude tréner karvinskej juniorky Marek Bielan. Predposledný tím tabuľky najvyššej českej súťaže má v tejto sezóne už tretieho trénera.

Vedenie klubu odvolalo Hrnčára v utorok spoločne s jeho dlhoročným asistentom Richardom Högerom. Karvinú viedli len necelé štyri mesiace, v deviatich ligových dueloch získali šesť bodov za jedno víťazstvo, tri remízy a päť prehier. V sobotu ich zverenci prehrali rozdielom triedy doma s Bohemians 1905 Praha (0:3). Karviná momentálne figuruje v tabuľke na predposlednej 15. priečke so ziskom sedemnástich bodov.

Šesťdesiatročný nový šéf lavičky Straka má za cieľ zachrániť mužstvo v najvyššej súťaži. "Tréner Straka je veľký motivátor a impulzívny človek v dobrom slova zmysle. Kabína v týchto chvíľach niekoho takého potrebuje. Veríme, že stávka na Františka Straku bola správna," uviedol pre klubový web športový riaditeľ MFK Karviná Lubomír Vlk.

Bývalý československý reprezentant Straka trénoval v minulosti v Nemecku, Rakúsku, Grécku, Austrálii, Poľsku, Egypte či Libanone. Na Slovensku viedol MFK Ružomberok i Slovan Bratislava, s ktorým vyhral slovenský Superpohár a zahral si skupinovú fázu Európskej ligy UEFA. Krátko trénoval aj českú reprezentáciu. V roku 2015 bol hlavnou postavou reality show Ano, trenére! a objavuje sa aj ako hosť pri zápasoch vysielaných v televíziách.

Najnovšie z klubu: Karviná

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk