ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hrnčár Karvinú neprebudil, na lavičke skončil
zdroj: TASR

Hrnčár Karvinú neprebudil, na lavičke skončil

Slovenský tréner Norbert Hrnčár skončil na lavičke českého prvoligistu MFK Karviná. Vedenie klubu ho z funkcie odvolalo v utorok. Spolu s Hrnčárom končí aj jeho asistent Richard Höger. Nový trenér tímu bude predstavený v stredu.

Hrnčár viedol futbalistov Karvinej len necelé štyri mesiace. Vedenie klubu ho odvolalo pred dôležitým piatkovým zápasom na pôde Dukly Praha. "Dôvodom odvolania sú neuspokojivé výsledky a hlavne samotná hra. Nového trénera predstavíme v stredu," oznámil športový riaditeľ MFK Karviná Lubomír Vlk. Podľa najnovších informácií sa trénerom Karvinej stane František Straka, pričom sa špekulovalo aj o extrénerovi Spartaka Trnava Radoslavovi Látalovi.

Slovenské trénerské duo viedlo Karvinú v deviatich ligových dueloch, pričom s tímom získali len šesť bodov za jedno víťazstvo, tri remízy a päť prehier. V poslednom zápase v sobotu 9. marca doma Karviná podľahla Bohemiansu Praha rozdielom triedy 0:3.

Karviná sa pred príchodom Hrnčára na lavičku nachádza v tabuľke najvyššej českej súťaže na predposlednej priečke a na tomto umiestnení sa nič nezmenilo. Po 24 kolách má na konte iba 17 bodov, o bod viac než posledná Dukla Praha. Cieľom vedenia klubu je udržať sa medzi elitou.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Karviná

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk