ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Trenčíne chýba kvalita i skúsenosti, Cifranič: Dostali sme sa do hlbokej krízy
zdroj: Róbert Andrejov

V Trenčíne chýba kvalita i skúsenosti, Cifranič: Dostali sme sa do hlbokej krízy

Zatiaľ, čo v ostatných rokoch pravidelne bojovali o popredné priečky, v tejto sezóne zažili tvrdý pád. Futbalisti Trenčína zakončili svoje trápenie v základnej časti Fortuna ligy prehrou 2:4 na pôde Michaloviec. Do nadstavbovej skupiny o záchranu putujú z deviatej priečky a len s 22 bodmi na konte.

Duel na Zemplíne dokonale odkryl slabé stránky Trenčína. Rozháraná hra v defenzíve, neplnenie si pokynov a nedostatok skúseností. Mladí hráči a legionári, ktorých vedenie do klubu dotiahlo, nemajú takú kvalitu ako ich predchodcovia. Ak k tomu prirátame absenciu zranenej dvojice Šemrinec - El Mahdioui, katastrofa je na svete.

Padla na nich psychická deka

„Je cítiť absenciu skúsených hráčov, ale máme dosť široký káder na to, aby sme ich nahradili. Padla na nás psychická deka, hráči nie sú uvoľnení, nehrajú čo vedia, a tak vyzerajú aj naše výsledky,“ povedal na rovinu tréner Vladimír Cifranič, ktorý priznal, že defenzíva mužstva je zlá: „Je to vec celého tímu. Pokiaľ po strate lopty nebudeme okamžite pressovať, napádať súpera, aby nemal pokojnú rozohrávku, vzadu budeme trpieť. To sa nám teraz stáva, to nás facká. Dostávame z toho góly, a to je náš hlavný problém.“

Trenčín gól radosť (Denis Chudý, brankár)
Podobnú radosť Trenčania v tejto sezóne často nezažívali (foto: astrencin.com)

Trenčín vyhral z 22 zápasov len šesť, inkasoval až 40 gólov, čo je tretia najhoršia bilancia po Zlatých Moravciach a Senici. „Máločo bolo v tejto základnej časti pozitívne. Hlavne jeseň bola zlá, v desiatich zápasoch sme uhrali len jeden bod. Dostali sme sa do hlbokej krízy a zdá sa, že ani zimná prestávka a príprava nám nepomohli. Prechádzame si takou etapou, horším obdobím, ono to príde na každého. Musíme sa s tým sami vysporiadať a v nadstavbovej časti spraviť maximum pre to, aby sme sa zdvihli psychicky i herne. Už teraz musíme začať pripravovať mužstvo na budúcu sezónu,“ dodal Cifranič.

Top šestku si nezaslúžili

Veľké sklamanie po poslednom výbuchu v základnej časti na pôde Michaloviec netajil ani útočník Jakub Paur. Jeden z najskúsenejších hráčov v tíme priznal, že túto sezónu si Trenčín postup do skupiny o titul nezaslúžil. „Chceli sme konečne ukázať, že vieme bojovať, bohužiaľ, opäť sme strácali ľahké lopty, robili sme chyby, čo nás v prvom polčase vykúpalo. Je to sklamanie, no s takýmito výkonmi by sme si v top šestke ani nezaslúžili byť,“ priznal 26-ročný rodák z Višňového.

Jakub Paur
Jakub Paur priznal, že jeho tím si umiestnenie v top šestke ani nezaslúžil (foto: Róbert Andrejov)

Pred miestami znamenajúcimi hrozbu vypadnutia majú Trenčania sedembodový náskok, na siedmu Nitru strácajú štyri body. Motiváciou do zvyšku sezóny bude práve boj o siedme miesto, ktoré za istých okolností môže znamenať účasť v play-off o poslednú miestenku do Európskej ligy. „Je to pre nás motivácia, pobijeme sa o to. No máme na čom pracovať, pretože nielen výsledky, ale i herný prejav sme mali v základnej časti zlý,“ uzavrel Jakub Paur.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk