ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trebišov si skomplikoval cestu za záchranou, Kolbas: Ešte nie je rozhodnuté
zdroj: FK Pohronie

Trebišov si skomplikoval cestu za záchranou, Kolbas: Ešte nie je rozhodnuté

Slavoj Trebišov strácal pred štartom jarnej časti na priečky znamenajúce záchranu šesť bodov. Po úvodnom jarnom kole sa na tom nič nezmenilo. Zemplínčania doma podľahli lídrovi tabuľky FK Pohronie tesne 0:1 a sami dobre vedia, že situáciu si poriadne skomplikovali. Napriek tomu zbrane neskladajú.

Žlto-modrí sa prezentovali sympatickým výkonom, no ani zmeny v zostave, ktorú vystužili aj kmeňoví hráči prvoligových Michaloviec Jakub Grič či Gerard Bieszczad, zverencom trénera Džubaru nepriniesli vytúžený úspech. Trebišov sa trápi v koncovke, spolu s Lipanmi nastrieľal najmenej gólov (13) a aj proti Pohroniu boli jeho hráči v zakončení žalostní. „Smolná prehra. Pohronie skórovalo z jedinej šance, resp. po našej chybe, zatiaľ čo my sme nevyužili viacero sľubných príležitostí. Minimálne bod sme si zaslúžili. Možno, ak by sme šli do vedenia my, bolo by to o inom. Škoda, no musíme dať hlavy hore,“ burcuje kapitán Jaroslav Kolbas.

Jaroslav Kolbas a Dávid Kondrlík
Kapitán Trebišova Jaroslav Kolbas verí, že jeho tím sa ešte môže zachrániť (foto: FK Pohronie)

Aktivitou hýrila i zimná akvizícia Slavoja Patrik Zajac. Exkapitán košickej Lokomotívy vytvoril najväčšiu šancu zápasu pre brazílskeho útočníka Júniora, ten ale z dobrej pozície hlavičkoval len do náručia brankára Jenča. „Cítil som sa dobre, prvý zápas bol skôr taký oťukávací, nikto to nechcel príliš otvoriť. Chceli sme tri body, žiaľ, nemáme ani jeden. Mali sme viac príležitostí, no nepresadili sme sa. Bodový rozdiel medzi tímami sa neprejavil, škoda len, že sme dobrú hru nepretavili v lepší výsledok,“ poťažkal si skúsený krídelník.

Pred štartom jarnej časti sa z tábora Trebišova ozývalo obrovského odhodlanie. Mužstvo verilo, že zvládne úvodné dva domáce zápasy s Pohroním a Lipanmi a vráti sa do boja o záchranu. Prvá polovica plánu ale nevyšla. „Samozrejme, že cieľom bol zisk troch bodov. Išli sme do toho bez rešpektu, no taký je šport. Nie vždy všetko vyjde. Šesť bodov v úvodných dvoch kolách už nezískame, no ešte nič nie je stratené. Nemôžeme riešiť, aké máme šance na záchranu, musíme sa sústrediť na ďalší zápas. Proti Lipanom hráme opäť doma, urobíme maximum pre víťazstvo,“ sľúbil Kolbas.

Patrik Zajac a Lukáš Tesák
Patrik Zajac sa po odchode z košickej Lokomotívy cíti v Trebišove dobre (foto: FK Pohronie)

V podobnom duchu sa vyjadril i Zajac, ktorý sa podľa svojich slov cíti v novom pôsobisku výborne: „Kabína ma prijala, sme dobrý kolektív. Verím, že nám to pôjde len a len lepšie. V nedeľu musíme vyhrať, vieme, že ak nebudeme pravidelne bodovať, v druhej lige sa neudržíme. Pôjdeme aj cez mŕtvoly a verím, že to zvládneme.“

zdroj: Facebook/Futbalnet

Najnovšie z klubu: Trebišov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk