V Nemecku úradovala Perinbaba, Hannover okradla o gól
zdroj: streamable.com

Počasie má veľkú moc a rozkázať sa mu nedá. Svoje by o tom najnovšie vedel povedať aj japonský útočník Genki Haraguchi v službách nemeckého Hannoveru, ktorému sneh na trávniku doslova ukradol gól.

Predposledný tím tabuľky bol v nedeľňajšom stretnutí proti Leverkusenu outsiderom, favorizovaní hostia napĺňali papierové prognózy už od samého začiatku a po polhodine viedli po góloch Vollanda 2:0. V 33. minúte mohol vrátiť Hannover do hry práve Haraguchi, ktorý šikovny obišiel hosťujúceho brankára Hrádeckého a loptu zasúval do prázdnej brány. No čo čert nechcel…

Domácich tento nešťastný moment nepoložil na kolená, práve naopak. Po zmene strán sa podarilo znížiť Jonathasovi, a keď si hosťujúci Weiser strelil v 73. minúte vlastný gól, rodilo sa prekvapenie. O osude duelu ale napokon rozhodol tri minúty pred koncom stretnutia Havertz. Leverkusen tak vyhral v Hannoveri 3:2, a to aj s výrazným prispením Perinbaby.