ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šamorín podal sťažnosť na výkon rozhodcov v Bardejove: Hrubo ovplyvnili priebeh zápasu
zdroj: Michal Šášky

Šamorín podal sťažnosť na výkon rozhodcov v Bardejove: Hrubo ovplyvnili priebeh zápasu

Traja vylúčení hráči, penalta v prospech súpera a diskutabilný gól, pred ktorým lopta možno preťala čiaru a nemalo sa pokračovať v hre. Futbalisti Šamorína majú za sebou podivný zápas. V Bardejove prehrali tesne 0:1, no viac než výsledok ich nahnevalo to, ako k tomu všetkému došlo.

Asistent trénera ŠTK Juraj Baláž po stretnutí vyhláslil, že to, čo sa dialo na ihrisku, nemalo nič spoločné s fair-play. Posudzovanie viacerých zákrokov sa dokonca nepozdávalo ani mnohým fanúšikom Bardejova, ktorí svoj nesúhlas s verdiktmi arbitrov vyjadrili po zápase na sociálnych sieťach. 

Šamorínčania cítili po zápase krivdu, brankár Matúš Ružinský otvorene hovoril o momentoch, ktoré ovplyvnili dianie. „Ideme ďalej makať, ďalší týždeň tvrdo trénovať a modliť sa, aby sme už nič podobné nezažili v hre, ktorú tak zbožňujeme. Človek zažije v živote hocičo, aj hada cúvať dozadu, ale žiaľ, niečo vždy prekvapí, čo si nedokážete nijako vysvetliť,“ napísal, okrem iného, kmeňový hráč bratislavského Slovana na Instagrame.

zdroj: Facebook/FC STK Fluminense Šamorín

Reaguje i vedenie klubu z južného Slovenska, ktoré nám do redakcie zaslalo oficiálne stanovisko. Prinášame vám ho bez redakčných úprav.

„V súvislosti s kontroverzným priebehom zápasu 18. kola druhej najvyššej súťaže vedenie STK Fluminense Šamorín oficiálne podáva na Komisiu rozhodcov SFZ sťažnosť na výkon rozhodcov v zápase Partizán Bardejov – STK Fluminense Šamorín, odohratého 9. marca 2019. 

Po opakovanom detailnom zhliadnutí predmetného duelu sa vedenie klubu ostro vyhradzuje proti spôsobu rozhodovania delegovaných arbitrov, ktorí hrubo ovplyvnili priebeh zápasu. Podľa názoru nášho klubu tento spôsob rozhodovania nebol dôsledkom chýbajúcej kvality na strane arbitrov duelu, keďže chyby v rozhodovaní nepoškodili oba tímy, ale len jeden, a to hosťujúci. Detailný popis chýb náš klub odovzdá príslušnej komisii na posúdenie. Zároveň však verejne apeluje na riadiace orgány Slovenského futbalového zväzu, aby v záujme pokračovania v zvyšovaní atraktivity druholigovej súťaže, aktívne napomáhali v odstraňovaní tendenčného rozhodovania súťažných zápasov. 

Veríme, že aj týmto apelom a verejnou diskusiou svojou troškou napomôžeme k odstráneniu týchto neduhov, aby futbal mohol prinášať radosť čo najväčšiemu okruhu ľudí na Slovensku.

Vedenie STK Fluminense Šamorín.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Šamorín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk